Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest wtorek, 18 maja 2021, 07:08

Dział zablokowany Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Polityka - Mikke 
Autor Wiadomość

Post Polityka - Mikke
Wiem że to nie forum polityczne, ale umieszczam poniższy link ponieważ prezentuje on poglądy z zakresu "Można inaczej" a to już jak najbardziej pasuje pod Forum-Setmanowskie :)

(Na marginesie:) Ciekawe jaki poglądy odnośnie polityki ma sam Andrzej?

Żeby również było jasne nie jestem ślepo za żadnym z kandydatów na prezydenta.
Tak więc proszę o NIE ocenianie danej osoby-polityka, a o poglądy które wygłasza, ani mnie o prowadzeniu komuś kampanii.
Po prostu przeczytałem poglądy Korwina Mikke i wg mnie zaprezentowane poglądy w siedmiu rundach mają "coś" w sobie bo stawiają na WOLNOŚĆ i ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

http://tnij.org/mozinacz

P.S.
-Najpierw przeczytaj, a później weź udział w dyskusji, a nie odwrotnie

środa, 28 kwi 2010, 11:54
Zobacz profil WWW
Site Admin

Post Re: Polityka - Mikke
Pomysły Mikkego są co najmniej ciekawe, bardzo podoba mi się, że stawia na odpowiedzialność obywateli i większe prawo o decydowaniu o sobie. Za tym idzie jednak edukacja społeczeństwa, bo aż sie boję co by było, gdyby jego program wyborczy wszedł w życie. Pozabijaliby się nawzajem :D Niestety, ale uważam, ze jeśli od małego przyzwyczajamy dzieci, że państwo o wszystko się zatroszczy, tego i owego nam zakaże, to w momencie, kiedy wypuści się je na 'wielką wodę' mogłyby się zachłysnąć tą wolnością i potopić :sciana: Przez większość jego program uważany jest za utopię, przez co (mam wrażenie) nie jest brany na poważnie. A szkoda, bo choć kontrowersyjny, to wiele (no, może nie wszystkie) jego poglądów jest naprawdę wartych uwagi jak dla mnie. Jednak, jak pisałam wcześniej, do tego potrzebne by były wielkie reformy w świadomości społeczeństwa, nauczyć ludzi odpowiednio doceniać większą swobodę wyborów, ale i nauczyć jak z tej wolności korzystać WŁAŚCIWIE.

Niestety, jeśli chodzi o jego szanse w wyborach, moim zdaniem są znikome. Jeśli chodzi o mnie, to skreśla go jedna rzecz - prezydent ma pełnić przede wszystkim funkcję reprezentacyjną - a autoprezentacja Mikkego pozostawia wieeele do życzenia, nie wspominając o hasłach takich jak 'feministki to idiotki'. Choć zgadzam się z właściwym poglądem, to FORMA absolutnie nie do przyjęcia w wystąpieniach publicznych. Nie wyobrażam sobie takich wyrażeń w czasie np. delegacji czy spotkań na szczycie :fie:

Szkoda, naprawdę, bo gdyby zainteresował sie dobrym PR, mógłby być nieco bardziej poważany na scenie politycznej, a przez to, jego pomysły na Polskę mogłyby być przynajmniej rozważone.

Voilà, ma petite Amélie, vous n'avez pas des os en verre. Vous pouvez vous cogner à la vie. Si vous laissez passer cette chance, alors avec le temps, c'est votre cœur qui va devenir aussi sec et cassant que mon squelette. Alors, allez y, nom d'un chien!

/Moja mała Amelio, nie masz kości ze szkła. Trzeba biec za życiem, bo jeśli ta szansa przeminie to Twoje serce stanie się tak wyschnięte i łamliwe jak mojej kości - tak więc dalej, odwagi, goń za tym!/ :D

poniedziałek, 31 maja 2010, 12:04
Dział zablokowany Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ]