Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest czwartek, 9 lip 2020, 21:52

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Kącik mola książkowego :) 
Autor Wiadomość

Post Re: Kącik mola książkowego :)
Przypadkiem wpadł mi w ręce "Śpiew ptaka" de Mello. To chyba jedyna wydana w Polsce książka tego autora której nigdy nie przeczytałam, bo odstraszała mnie okładka, na której jest napisane że cała książka jest o wierze i duchowości. A teraz zaczęłam czytać... i okazuje się że to czy jest o wierze czy o czymś innym zależy od czytającego.
Dla mnie jest o wielu rzeczach i "biorę" z niej tylko fragmenty. Dziś: "O wiele przyjemniej jest rozmawiać o drodze niż ją przebyć" - bardzo do mnie :)

poniedziałek, 27 lut 2012, 13:24

Nie jestem pewna, ale chyba ją czytałam.
Super jest jeszcze "Modlitwa żaby" de Mello :)
Na pewno "Śpiew ptaka" nie jest jedyną jego książką wydaną w Polsce ;)

Wstaje nowy dzień,
I właśnie o to chodzi,
O to chodzi, wiem."

poniedziałek, 27 lut 2012, 16:31

"Modlitwa żaby" to dwa tomy, a oprócz nich o swojej filozofii (która jest trochę połączeniem chrześcijanizmu, buddyzmu i hinduizmu) pisze w "Przebudzeniu" i w "Wezwaniu do miłości" - obie książki wydane po polsku, polecam. Ja czytałam z zapartym tchem - tyle odkryłam w nich prawd, o których na codzień czlowiek (czyli ja:)) często nie pamięta
pela

poniedziałek, 27 lut 2012, 21:00

O proszę, to jeszcze "Wezwanie do miłości" ominęłam. Dzięki :)
Ze swojej strony, z trochę podobnych, polecam jeszcze: Robert Flughum: "Wszystkiego co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu". Książeczka składa się z opowiadań, dłuższych niż u de Mello i zdecydowanie bardziej naiwnych - a może nawet nie naiwnych, ale zazwyczaj z jednym dnem i dość jasnym przekazem, ale bardzo ładnych, dobrze napisanych i też przypominających o tym co ważne.

poniedziałek, 27 lut 2012, 22:08

Powrót do Poziomki

- tytuł nie pociąga, okładka też, ale książka z polecenia, także przedłużam łańcuszek zachwyconych czytelniczek :)

Opowieść o Ewie czyta się jednych tchem...jej perypetie przyprawione poczuciem humoru, jej cudaczna osobowość, budząca sympatię, pozwalają nabrać dystansu ... :D zaśmiewałam się do łez i już zamówiłam kolejne książki autorki ;) Mój entuzjazm pochwycił nawet TŻ i kazał zostawić sobie książkę na stoliku nocnym ;)

Wiosenny powiew w duszy, nie tylko w przyrodzie ;)

niedziela, 4 mar 2012, 21:55

Tradycyjnie John Irving ... tym razem: "Regulamin tłoczni win". Niezależnie od własnego zdania na wiele zagadnień poruszanych w książce (aborcja, adopcja, wojna, miłość, praca, związki) Irving jak zwykle przedstawia niestandardowy punkt widzenia i całkiem udolnie go podpiera rozwojem akcji. Można bohaterów lubić lub też nie, zgadzać się z nimi, bądź w myślach polemizować, a jednak pozostaje w świadomości, że sytuacja, w jakiej się znaleźli została zdeterminowana gdzieś dużo wcześniej. Autor ciekawie przedstawia różne rodzaje związków, zależności, jedności sytuacyjnej, trochę jakby fabularyzowana wersja Aronsona ["Człowiek-istota społeczna"];) ... ale tylko trochę, bo wydaje mi się, że wiele zachowań bohaterów Irvinga nie obroniłoby się w rzeczywistym doświadczeniu socjologicznym :). Może zakończenie jest zbyt banalne jak na tak długą i dosyć wartką akcję, ale cenię tę książkę właśnie za kolejny punkt widzenia w moim wachlarzu opiniotwórczym.

czwartek, 22 mar 2012, 16:25

"Macierzyństwo non-fiction. Relacja z przewrotu domowego" Joanna Woźniczko-Czeczott
ledwo zaczęłam czytać a już uwielbiam autorkę. nareszcie ktoś napisał prawdę o tym jak to jest po urodzeniu dziecka. BARDZO POLECAM!!!

sobota, 2 cze 2012, 17:59

'W dżungli samotności' Beata Pawlikowska
teoria "setmanowa" wyłożona przez kobietę :cool: genialnie niesamowita książka. dużo daje.
P O L E C A M!!!

środa, 19 wrz 2012, 22:46

Kostka, ja ostatnio przeczytałam "W dżungli życia" Beaty Pawlikowskiej i także bardzo polecam. Momentami przypominała mi "nauki" Andrzeja :happy:

Teraz z chęcią przeczytam "W dżungli samotności".

piątek, 21 wrz 2012, 17:23

M. Zielona-Jenek, A. Chodecka : "Jestem dziewczynką, jestem chłopcem. Jak wspomagać rozwój seksualny dziecka", wyd GWP
Bardzo polecam. Momentami pisana dość trudnym, specjalistycznym językiem, ale warto przebrnąć i dla siebie samego (żeby przetrawić "jak to było ze mną") i dla dzieci na które ma się wpływ.

Bardzo ciekawie opisany jest rozwój seksualny dziecka, jakie są różne drogi tego rozwoju, jak wpływają na niego takie czynniki jak np. temperament i co może prowadzić do pojawienia się zaburzonych mechanizmów. Główna teza książki (dla mnie sama w sobie bardzo zmieniająca sposób myślenia): człowiek jest istotą seksualną przez całe swoje życie.

czwartek, 25 paź 2012, 09:31
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona