Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest wtorek, 7 lip 2020, 21:52

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Kącik mola książkowego :) 
Autor Wiadomość

Post Re: Kącik mola książkowego :)
"Cień wiatru" oj tak - jak najbardziej godna polecenia :0 Genialnie napisana i główny bohater... Barcelona :)

Skoro już o ulubionych pozycjach to

"Przeminęło w wiatrem",
"Jeżycjada",
"Ania z zielonego wzgórza"

...

"Doktorzy", Segal
"Miłość w czasach zarazy", Marquez
"11 minut", Coelho
"Wierna rzeka", Żeromski
"Oskar i pani Róża", Shmitt

wtorek, 5 lip 2011, 23:20

Aaa:)

Baardzo mi się podobał "Oskar i Pani Róża"
"11 minut" też :)

Swojego czasu Coelho był moją wielką pasją a więc też:

"Alchemik"
"Na brzegu rzeki Pierdy usiadłam i płakałam..."
"Weronika postanawia umrzeć"

Wstaje nowy dzień,
I właśnie o to chodzi,
O to chodzi, wiem."

środa, 6 lip 2011, 00:53

"Jedz, módl się, kochaj", Elizabeth Gilbert. Warto przeczytać, jeśli ktoś lubi podróże te po świecie i te do "JA".

"Masz przyjaciela", Luca Spaghetti. Wydana na fali sukcesu w/w książki. Napisana przez Luce- przewodnika Elizabeth po Rzymie, która podróżując zauważa też innych ludzi dookoła i oni mają wpływ na jej przemianę. Natomiast opowieść Luci jest BARDZO egocentryczna...jak na Włocha przystało (?) Jedyne co mi się spodobało to jego dystans do siebie, więc pewnie nie obraziłby się za średnio przychylną recenzję ;)

środa, 6 lip 2011, 21:18

"Absolwenci" E. Segal - właśnie przewróciłam ostatnią - 567 stronę...Cieszę się, że w końcu skończyłam, bo moje życie wróci do równowagi. Ten kawał dobrej prozy, należy do tych, które skutecznie odrywają od rzeczywistości. Historia kilku przyjaciół z Harvardu - wzloty i upadki w życiu osobistym i zawodowym. Niezwykle wciągająca.

Oprócz przyjemności czytania, refleksja nad celami w życiu, wartościami. O tym jakie będą za 20 lat, za 40...Czy żyję tak jak chcę i czy za kilkanaście lat będę z uśmiechem spoglądać wstecz...

piątek, 8 lip 2011, 19:42

Ja natomiast okażę się zwykłym prostakiem, bo kończę właśnie pierwszy tom Pieśni lodu i ognia zatytuowany Gra o tron. Właśnie HBO zakończyło emisję pierwszej serii bazowanej na tejże książce. Z tego co się domyślam, sezonów będzie 6 podobnie jak tomów książki(każdy tom ma około 700 stron). Z tym, że kolejne tomy ponoć "się piszą".
Dobra książka jak i serial fantasy. Jak ktoś lubi Władcę Pierścieni i takie tam, to polubi i to. Mnie do przeczytania książki zachęcił serial. Naprawdę fajnie zrobione, a fabuła potrafi zaskoczyć nie raz.

sobota, 9 lip 2011, 14:23

Nereida napisał(a):
1) "Dom duchów" Isabel Allende
Urzekająca opowieść. Energetycznie niepokojąca w pozytywnym znaczeniu. Dzieje rodziny na tle wydarzeń historycznych przedstawione w hipnotyzujący sposób. Po kilku stronach zorientowałam się, że oglądałam film ("Dom dusz") i od tej pory Ferula z mojej wyobraźni miała twarz Glenn Close, na czym (wyjątkowo) przyjemność z czytania wcale nie straciła, gdyż w filmie nie "zabito" postaci beznadziejnymi kreacjami aktorskimi. Jest to jedna z niewielu książek, które bez wątpliwości kupowałam na prezenty. Film tez godny polecenia, chociaż książka daje powody do dłuższego i głębszego delektowania się treścią.

Nereido - dzięki za polecenie tej pozycji. Łatwiejszy dostęp miałam do filmu, ale książkę zamierzam zaraz zamówić, by jak tylko zjawię się w Ojczyźnie, wtulić się w jej klimat ;) Film - czy wystarczy jak powiem, że pierwsze łzy poleciały mi po kilkunastu minutach, a ciepło na sercu zrobiło się, gdy zobaczyłam obsadę (genialnie-anielska Meryl Streep), a gorąco przy pierwszej scenie (tej z gramofonem) ;) Już dawno nie oceniałam filmu po długości pracy gruczołów łzowych :) Pół nieprzespanej nocy to zdecydowanie za mało, by zmieścić się ze wszystkimi refleksjami - o pięknie prawdziwej Miłości (ale nie tej cukierkowej), o dotykaniu granic męskości, kobiecości i swojego Jestestwa, o milczeniu, odwadze i Przyjaźni...
Piękny!

niedziela, 17 lip 2011, 19:25

W ubiegłym tygodniu zakończyłam fascynującą lekturę: John Irving "Czwarta ręka". Podobała mi się bardziej niż "Świat według Garpa", a może po prostu trafiła na odpowiedniejszy nastrój.
Gorąco polecam. Na okładce napisano, że "to niepoprawna politycznie komedia, satyra i erotyczna farsa- a nade wszystko wzruszająca opowieść o potędze miłości, pozwalającej odkupić dawne winy i zacząć życie od nowa". Z wszystkimi tymi określeniami się zgadzam, jednak największą wartością dla mnie (najprawdopodobniej gdzieś poza zamiarem autora) jest uzyskanie świadomości tego, jak ważne jest dla nas ciepło ukochanego człowieka, w czysto fizycznym sensie. Coś, co dla mnie zawsze było intrygujące, czyli ciepła dłoń Ukochanego, będąca jego znakiem rozpoznawczym, dowodem obecności, wizytówką i ten niesamowity dreszcz jaki wywouje świadome trzymanie się za ręce, dotyk.

Odchodząc zostawię w twej ręce ciepło swej dłoni ... nic więcej...

A gdyby tę rękę przeszczepić? Jest ciepło, jest znana dłoń, sybstytut miłośći skondensowany w jednej części ciała, która staje się fragmentem obcego człowieka. Zaciekawionych odsyłam do letury :)
Osobiście nie opuszczam już żadnej okazji, by poczuć ciepło ciała męża. Świadomy dotyk, świadome trzymanie się za ręcę, koniec z dotykiem bez świadomości, mimowolnym, przypadkowym, bezmyślnym. Nie jesteśmy wieczni, chcę celebrować każdą możliwość poczucia tego ciepła i bliskości, uścisk, ręka w rękę, splecione dłonie. Nie trzeba tego tracić, by móc to docenić.
Oczywiście to co ja wychwyciłam to nie jest temat przewodni książki. Zareklamowanie książki stwierdzeniem, że każdy znajdzie coś dla siebie nie jest może zbyt szczęśliwe, ale w tym przypadku jest to zdecydowanie komplement dotyczący jej wielopoziomowości.

niedziela, 24 lip 2011, 19:26

Wczoraj zakończyłam bój z "Samotnym mężczyzną". Ch. Isherwood. Męczyłam ją z 2 tygodnie, tylko dlatego, że bardzo spodobał mi się film pod tym samym tytułem, a zwłaszcza rola Colina Firth'a...

Opowieść o "innej" miłości (tj. starego profesora i młodego studenta), stracie i samotności. Pewnie ze względu na motyw przewodni, zupełnie nie wczułam się w klimat...

Moja subiektywna ocena: 3/10.

czwartek, 25 sie 2011, 22:15

Dla "fanek" Wysokich Obcasów (a z wątku "Lubię" wnioskuję, że jest nas tu kilka :P ) polecam książkę pt.: "Seks na wysokich obcasach" autorstwa Alicji Długołęckiej i Pauliny Reiter. Obie panie piszą na łamach WO. A książka, którą polecam jest rozmową autorek na temat nas - kobiet i naszego

sobota, 10 wrz 2011, 14:47

c.d (sorki :feminist: )
i naszego świata.
Pozdrawiam Was!
:flirt:
ps.
Rozdział pt.: "Wstydliwe i bezwstydne. O tym, jak czerpać przyjemność z seksu, kiedy czujesz się jak pasztet", osobiście jako eks-pochwicznce od niedawna, bardzo przydał się w zabiciu wewnętrznego cenzora:))))) :sciana:

sobota, 10 wrz 2011, 14:58
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona