Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest niedziela, 15 gru 2019, 18:03

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Prośba o rozmowę do reportażu 
Autor Wiadomość

Post Prośba o rozmowę do reportażu
Dzień dobry,

nazywam się Piotr Nesterowicz i przygotowuję reportaż, poświęcony kobietom cierpiącym na pochwicę (lub inne dolegliwości uniemożliwiające/ograniczające współżycie seksualne). Reportaż ukaże się w książce - zbiorze reportaży poświęconych kobietom, wydawanej przez wydawnictwo PWN. W związku z tym szukam osób, które zgodziłyby się na rozmowę o przeżyciach z tym związanych, wpływie na związki, emocjach, jakie Panie przeżywają. Ze swojej strony gwarantuję pełną dyskrecję i anonimowość.
Mój email to: piotr.nesterowicz@gmail.com

Pozdrawiam,

Piotr Nesterowicz

czwartek, 3 paź 2013, 13:38

Post Re: Prośba o rozmowę do reportażu
Witam,

jestem świeżo po rozmowie z Andrzejem Setmanem i zainspirowany nią, chciałbym ponowić moją prośbę o kontakt.

Pochwica i związane z tym przeżycia i problemy, jakie przeżywa wiele kobiet, wciąż są w Polsce bardzo mało znane i zrozumiałe. Problem ten, który jest tak bardzo intymny i wrażliwy, nie istnieje w powszechnej świadomości. Wierzę, że również przez taki reportaż, opublikowany w książce przygotowanej przez renomowane wydawnictwo, jakim jest PWN, może pomóc w tym, by i lekarze, i kobiety, które pochwica doświadcza, miały lepszą świadomość tego zjawiska i tego, że można mu zaradzić.

Jeżeli to mogłoby pomóc, to w dzisiejszym wydaniu Tygodnika Powszechnego ukazał się mój reportaż (pt. "Link"), który również porusza trudny i intymny temat. Dotyczy niedoszłych samobójców, osób, które miały za sobą próby samobójcze - są to osoby, które poznałem również przez forum (skierowane do takich osób), a które zdecydowały się na spotkanie ze mną i bardzo otwarcie rozmawiały o swoich problemach, przeżyciach, próbach samobójczych, o sprawach bardzo dla nich ważnych i wrażliwych. Oczywiście nie można porównywać tych dwóch sytuacji, ale odnoszę się do niego, by mogły Panie zobaczyć, w jaki sposób podchodzę do tego typu tematów. Ci ludzie również zdecydowali się porozmawiać o bardzo ważnych dla nich sprawach, w bardzo trudnej chwili (po realnych próbach samobójczych) i wydaje mi się, że powstał na podstawie ich historii dobry, wyważony tekst, poruszający ważną społecznie sprawę, a o której głośno się zbyt dużo nie mówi/pisze. Problem kobiet cierpiących na pochwicę jest podobny - jest na tyle intymny, że nie istnieje w powszechnej świadomości, niestety również lekarzy i kobiet, zanim te nie trafią na stronę taką, jak ta. Wierze, że tego typu reportaż może pomóc taką świadomość budować.

Dlatego chciałbym ponowić moją prośbę o kontakt i rozmowę lub chat (jeżeli tak byłoby wygodniej). Mój email to piotr.nesterowicz@gmail.com

Pozdrawiam,

Piotr Nesterowicz

środa, 9 paź 2013, 16:09

odpisałam Panu na priv.

środa, 9 paź 2013, 20:29

Przekonał mnie drugi post, już piszę do Pana prywatnie!

czwartek, 10 paź 2013, 10:46

Hej! Może zainteresuje was informacja, że reportaż, o którym tu mowa już powstał i właśnie ukazał się w książce "Grzech jest kobietą". Jego tytuł: "Kobiecość: nieczynne". Ja już czytałam i mi się podobało, ale nie jestem obiektywna, bo sama wtrąciłam tam swoje 3 grosze :D
Tym chętniej poznam wasze zdanie ;)

piątek, 11 kwi 2014, 13:30
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ]