Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest poniedziałek, 9 gru 2019, 11:35

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
pochwica w sieci 
Autor Wiadomość

Post pochwica w sieci
Anglojęzyczne strony poświęcone zagadnieniu pochwicy:

http://www.vaginismus-awareness-network.org/index.html

http://www.vaginismus.com/

http://www.womentc.com/content.php?keyword=vaginisumus

środa, 5 maja 2010, 00:25

Post Re: pochwica w sieci
dzięki za te linki Sunflower, ja zupełnie nie zdawałam sobie sprawy że jest aż tyle źródeł i fachowej wiedzy na temat pochwicy.

piątek, 7 maja 2010, 00:32

W trakcie terapii nawet nie pomyślałam, by szukać informacji u innych fachowców niż Andrzej. Czułam się bezpiecznie z tym co wiem. :beach:

Z momentem przejścia na drugą stronę barykady :) natchnęło mnie, by "rozebrać" pochwicę na części pierwsze. Babska ciekawość :) albo mówią, że "początkiem każdej nauki jest osobiste doświadczenie". :heat:

Miałam przeświadczenie, że pochwica to coś nowego i zupełnie nieznanego nawet w tzw światku lekarskim i jakim było moje zaskoczenie, gdy w naszej bibliotece uniwersyteckiej sięgnęłam po "Seksuologię dla ginekologów" i był tam cały rozdział poświęcony pochwicy... :O

Śledztwo trwa :) Myślę, że warto dzielić się wiedzą, mimo, że "Wiedza przygotowuje drogi. Ale czyny i tak zwykle chodzą na przełaj" :) :crazy:

Jedno mówią wiedza to potęga, inni, że ochrania przed myśleniem, a wg mnie dobrze jest mieć wybór, bo jak wiadomo, wiedzieć to jedno ale przekształcić tę wiedzę w mądrość i przekształcić w doświadczenie to drugie :) :laugh:

Już chyba padło to pytanie: jak radzą sobie pochwiczanki w innych krajach...Osobiście szperam po anglojęzycznych stronach, a może ktoś zna inny język i zorientować się co w trawie piszczy poza granicami RP. :superman:

Buziolki :)

piątek, 7 maja 2010, 10:15

Niedawno ukazane w sieci na kobieta.interia.pl

Intymna sprawa

Choć seks czy badanie ginekologiczne nie powinny być bolesne, czasem się zdarza, że są źródłem dyskomfortu. Dlaczego?

Kobiety mają bardzo unerwione narządy płciowe. Reagują nawet na najlżejszy dotyk. Choć większość z nas nie odbiera badania ginekologicznego jako szczególnie nieprzyjemnego, zdarza się, że ból w okolicach intymnych pojawia się i utrudnia życie nie tylko w trakcie badania. Może dokuczać także podczas stosunku seksualnego czy powodować nieprzyjemne doznania podczas oddawania moczu. Co może być tego przyczyną i jak sobie z tym poradzić?

Za dużo stresów
Bardzo częstą przyczyną kłopotów jest pochwica, czyli dolegliwość intymna mająca podłoże psychiczne związane z odczuwaniem stałego napięcia, lęku i strachu. Cierpiąca na pochwicę kobieta jest zwykle tak spięta, że ścianki jej pochwy wręcz zamykają się, uniemożliwiając zbliżenie czy badanie ginekologiczne.

Nasza rada: Przed badaniem ginekologicznym warto się odprężyć i rozluźnić Jeśli stres jest zbyt duży, wypijmy herbatkę z melisy lub weźmy ziołowy lek uspokajający. W trakcie samego badania starajmy się głęboko oddychać, koncentrując uwagę na oddechu. Wiadomo, że ciało i umysł są ze sobą powiązane - kiedy się denerwujemy, oddech się spłyca i przyspiesza.

Zadziałajmy więc odwrotnie - oddychajmy powoli i głęboko, co spowoduje ogólne rozluźnienie. Jest to ważne także w sytuacji intymnej - przede wszystkim zadbajmy o przyjemność i odprężenie tj. pieszczoty, masaż i czułe przytulanie się.

Za mało estrogenów

Ból przy stosunku lub w trakcie badania może być spowodowany suchością pochwy. Cierpią na nią panie w czasie menopauzy. Dolegliwość ta utrudnia, a czasem wręcz uniemożliwia stosunki płciowe, powodując dyskomfort i bolesność podczas zbliżenia. Nie trzeba być jednak w wieku menopauzalnym, aby cierpieć na suchość pochwy. Pojawia się ona także podczas przewlekłych infekcji intymnych oraz gdy zaburzona zostaje gospodarka hormonalna, niezależnie od wieku. Suchość pochwy może wystąpić, gdy jesteśmy bardzo zmęczone lub kiedy podświadomie wcale nie mamy ochoty na seks.
Nasza rada: Jeśli problemem jest suchość pochwy, warto mieć pod ręką lubrykant, czyli łagodny środek nawilżający w postaci delikatnej galaretki lub żelu o pH neutralnym dla narządów płciowych.

Niewłaściwa higiena
Ból podczas stosunku lub badania może wskazywać także na intymną infekcję. Zakażenia bakteryjne i wirusowe sprawiają, że ścianki pochwy czy tkanki sromu są cieńsze, delikatniejsze wrażliwsze i podatniejsze na wszelkie urazy. To właśnie z tego powodu bolą nawet wtedy, gdy lekarz podczas badania stara się być delikatny.
Nasza rada: Koniecznie idźmy do ginekologa i zadbajmy o właściwą pielęgnację okolic intymnych. Kupmy płyn do higieny intymnej, najlepiej z dodatkiem pałeczek kwasu mlekowego, który jest naturalnym, występującym w pochwie "strażnikiem" flory bakteryjnej. Możemy także wspomóc się kuracją globulkami dopochwowymi, zawierającymi szczepy bakterii kwasu mlekowego. Taka kuracja powinna trwać przynajmniej tydzień - to ważne zwłaszcza po kuracji antybiotykami.

Dlaczego badanie ginekologiczne boli?

Samo badanie nie powinno być bolesne, choć może mu towarzyszyć pewien dyskomfort. To nieprzyjemne uczucie powinno jednak szybko ustąpić.Jeśli każde badanie jest bolesne, a wyniki badań są w normie, może czas na zmianę lekarza. Komfort badania w dużej mierze zależy od delikatności ginekologa, dlatego czasem warto zmienić specjalistę.

Z uwagi na sąsiadujące ze sobą położenie pochwy oraz cewki moczowej i pęcherza moczowego przed badaniem powinno się oddać mocz. Uczucie parcia na pęcherz pojawia się bowiem w wyniku podrażnienia.

Jeśli ból dotyczy także współżycia płciowego sprawdźmy, czy nie mamy nadżerki, drożdżycy, opuszczenia narządu rodnego, suchości pochwy i kłopotów z nawracającymi infekcjami dróg moczowych.

wtorek, 17 maja 2011, 09:35

[quote="Sunflower :)"] Anglojęzyczne strony poświęcone zagadnieniu pochwicy:

http://www.vaginismus-awareness-network.org/index.html

http://www.vaginismus.com/

http://www.womentc.com/content.php?keyword=vaginisumus [/quote]

Weszłam dopiero na pierwszą z tych stron i spędziłam już na niej chyba ze 3 godziny! :)
SUPER, dzięki Sunflower!

Tyle informacji, porad z pierwszej ręki, obalonych mitów.. Mam ochotę dać to do przeczytania mojemu facetowi.

niedziela, 12 cze 2011, 00:44

Dzisiaj sluchalam przez internet audycji "o Sexie i nie tylko" i chcialam powiedziec,dla zainteresowanych, ze pojawilo sie cos jakby o pochwicy.
Jakby ktos chcial to podaje linke:
jest to audycja 11.08.2011 w 21 minucie, wlasciwie to bardzo krotka wypowiedz, ale przy tak znikomym mowieni w Pl na ten temat, uznaje to za istotne:))

http://www.tok.fm/TOKFM/0,89508.html

Nie ma to jak zachrypniety glos dr Depko:DD

sobota, 20 sie 2011, 00:16

o tak głosik mu cudnie przyjmujący :)

Najlepiej się słucha przy prasowaniu ;)

sobota, 20 sie 2011, 00:19

Hej!!!
Dla "fanek" dr Depko :))) i ciekawostek związanych z sferą seksu, związków polecam program "Dobrenocki" w TV na Polsat Cafe. Depko występuje tam jako ekspert i bardzo dużo informacji, wskazówek przekazuje w swych wypowiedziach, w których porusza też temat problemów dotyczących sfery intymnej . W jednym z odcinków wspomniał również o pochwicy.
Pozdrawiam.

sobota, 20 sie 2011, 16:56

Jeszcze jedna informacja o dr Depko, otóż pisze on książkę pt. Fantazje erotyczne Polek. Można napisać i wysłać własne (anonimowo jeśli ktoś woli) na adres: kochaj@tok.fm. :)
:D Więcej informacji w ostatnich audycjach do posłuchania na stronie http://www.tok.fm/TOKFM/1,89187,4927638.html

:D

sobota, 20 sie 2011, 17:24

TLC Zagadki seksualności "Tajemniczy ból"-to o pochwicy.Właśnie obejrzałam.

poniedziałek, 23 sty 2012, 06:05
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona