Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest czwartek, 18 paź 2018, 02:38

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
pochwica urojona i pochwica rzekoma 
Autor Wiadomość

Post pochwica urojona i pochwica rzekoma
Pochwica rzekoma

http://portalwiedzy.onet.pl/84501,,,,po ... haslo.html

Któraś z Was zauwazyła że jej pochwica kwalifikuje się pod rzekomą?

Druga kwestia to pochwica urojona.
Jak z każdą dolegliwością (nie chorobą) jest tak że diagnoza pada po objawach, ale czasami szukamy przyczyny nie tam gdzie ona się znajduje. Tak się dzieje właśnie kiedy kobieta wmawia sobie że ma pochwicę (a naprzykład problem leży w nawilżeniu) co automatycznie wpływa na jej reakcje organizmu i silne zaciśnięcie mięśni (myślenie - skoro pewnie mam pochwicę to pewnie będzie ciężko mi odbyć stosunek i będzie bolało - rezultat:zaciśnięcie mięśni) . Nie chcę mówić, że dużo kobiet cierpiących na tą dolegliwość wmawia sobie jej istnienie. Chcę tylko powiedzieć że skrajności nie są dobre. Nie wolno wmawiać sobie że ma się pochwice jak i nie wolno całkowicie jej lekceważyć. i że zanim padną słowa "jestem pochwiczanką" należy wykluczyć wszystkie inne możliwe przyczyny dolegliwości. Wiadomo - tak samo jest z ciążą urojoną. Jak kobieta w to wierzy to wszystkie objawy jej ciała wskazują na to że jest w ciąży.

Co o tym myślicie? Zapraszam do podzielenia się swoim zdaniem :)

środa, 17 lis 2010, 17:25

Post Re: pochwica urojona i pochwica rzekoma
nie za bardzo rozumiem roznice
nie jest dla mnie jasna

pochwica....zacisniecie miesni na podlozu psychicznym
odwracalne :)
jak widac tu na forum
jednej kobiecie zajmuje wyzdrowienie pare msc drugiej rok i wiecej
jedna moze wlozyc tampon, druga palec trzecia od razu marchewke 11 cm obwodu
a blok psychiczny nie powala na zblizenie z partnerem

wiec gdzie prawdziwa gdzie rzekoma????
ze prawdziwa to mocniesza??? ze nawet palec na pocztku, a rzekoma ze 11 cm ale panika w glowie tak, slabsza?

Pozdrawiam serdecznie

środa, 17 lis 2010, 17:56

Hmm widzisz Xymena, tak do końca to ja nie udzielę Ci odpowiedzi bo bardziej rozumiem mechanizm pochwicy urojonej niż rzekomej. Jednak znalazłam takie określenie i chciałam abyście podzieliły się swoją opinią jak rozumiecie definicję i jakie macie doświadczenia
Ja to rozumiem w ten sposób że rzekoma jest chyba wtedy gdy kobieta nie ma objawów pochwicy ale w związku z tym że jest przeświadczona o tym że ją ma to wpada w panikę przed stosunkiem seksualnym i nie chce współżyć
. Ale nie ma to nic wspólnego z faktycznym zaciskaniem mięśni jak to jest w przypadku urojonej. Ale to tylko moja opinia.

środa, 17 lis 2010, 18:18

Ja nie wypowiem się w sprawie tego, co to jest pochwica rzekoma, a co to urojona, bo te dwa pojęcia są wg mnie synonimami, ale chyba rozumiem, o co Sylwestrze chodzi.

Są kobiety, które mimo wielkiej ochoty na seks nie są w stanie odbyć stosunku, gdyż mięśnie mimowolnie się im zaciskają. Przy pierwszym podejściu jest to pewnie zupełnie nieuświadomione. Lęk przed seksem jest utajony, nie jest bezpośredni, to np. lęk przed ciążą lub karą boską. Kobieta jest jednak święcie przekonana, że przyczyna jest fizyczna, że jej narządy są nieprawidłowo zbudowane. Każda kolejna próba podjęcia współżycia kończy się fiaskiem i wytwarza się jawny lęk przed penetracją.

Drugi przypadek wg mnie zaczyna się od świadomego lęku przed wprowadzeniem czegokolwiek do pochwy. Jest to od razu czysty lęk przed seksem. I niepotrzebny jest żaden mimowolny zacisk mięśni, gdyż spięcie jest zupełnie uświadomione, a niemożność wprowadzenia palca, lekarstwa, tamponu czy członka jest wynikiem niechęci do wykonania tej czynności. To może być obrzydzenie, przekonanie o istnieniu poważnej choroby, brak chęci do współżycia, przekonanie o tym, że seks jest brudny.

W obu przypadkach przyczyna leży w głowie. Natomiast postępy w ćwiczeniach mogą być przeróżne. W jednym przypadku będzie to faktycznie silny zacisk mięśni wymagający długotrwałego przyzwyczajania się do obecności ciała obcego wewnątrz, w innym może wystarczyć zmiana przekonań chorych na zdrowe.

Myślę, że rozpoznanie tego jest o tyle istotne. Uczciwe przegadanie tego problemu z samą sobą może obnażyć, iż pochwica jest tylko i wyłącznie zasłoną dymną przed konfrontacją z partnerem, z którym np. nie chce się być. To oczywiście tylko jeden z możliwych przypadków.

Ostatnio edytowano sobota, 20 lis 2010, 14:01 przez Vero, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 20 lis 2010, 13:42
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ]