Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest wtorek, 28 sty 2020, 10:56

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna strona
Ginekolog 
Autor Wiadomość

Post Re: Mam wielką wielką prośbę pomóżcie
Nereido, racja, każdy lekarz ginekolog powienien miec taką wiedzę.
Ja co jakis czas robie usg narządow rodnych, i dziwią się lekarze czemu tak, a nie od środka, jak im opowiadam to są zdziwieni.
Piszesz
Cytuj:
łącznie z cytologią.
, mi nie udało sie znaleźć takiego lekarza, badanie palcem tak, cytologii juz nie chcą lekarze robić...poszukam wobec tego jeszcze.

poniedziałek, 19 lip 2010, 06:13

Xymeno, jak niedługo osiągniesz cel to już nie ma po co szukać specjalnego lekarza, pójdziesz do którego zechcesz i przecież się uda :)
Ginekolog, u której byłam użyła po prostu bardzo małego wziernika, coś tam mi tłumaczyła, że to jakaś wersja dla dziewczynek :D Ja jeszcze wtedy nie wiedziałam, że mam pochwicę, chodziłam i szukałam pomocy, żeby mi ktoś wytłumaczył co jest nie tak. Początkowo nie brałam pod uwagę przecież innych przyczyn niż anatomiczne. Moim zdaniem to jest skanadal, że lekarze ginekolodzy tak zaniedbują pochwicę. Na wizycie usłyszałam, że z takim problemem zgłasza się więcej kobiet niż tylko ja jedna. Ale co mi jest to się i tak nie dowiedziałam.

poniedziałek, 19 lip 2010, 16:54

OOO Masz racje, ciagle nie dociera do mnie ze niebawem to juz bedzie sukces. :D
Bronie sie przed dobrym :acute:

wtorek, 20 lip 2010, 08:29

Post Re: Ginekolog
A ja właśnie chyba znalazłam dobrego gine w POZNANIU. I to całkiem przypadkiem, i to z NFZ:) Byłam dziś na wizycie, jako że chciałam zbadać się po raz pierwszy tak normalnie, po pochwicy. Ginekolog po pierwsze wiedzieł co to pochwica, po drugie powiedział że to problem nie w pochwie tylko w głowie - co chyba kwalifikuje go do godnego polecenia:)!
Do najsympatyczniejszych nie należał, ale ja z tymi sympatycznymi nie mam dobrych wspomnień...O ironio...Jak mu powiedziałam, że miałam pochwicę, to się spytał, czy wygląda na hydraulika, ubolewał nad losem mojego chłopaka, i podsumowała wizytę, słowami że z babami to ciężko.....
Ale na prawdę było pozytywnie - badanie bezbolesne, wszystko ok, pośmiałam się rochę, także polecam!Jaky któraś chciała to dam namiary na priv!

wtorek, 24 sie 2010, 03:16

Ja mam masakryczne doświadczenia z ginekologami.....Pierwszy do którego trafiłam był stary i obleśny....Ładował te paluchy na siłę,a ja ryczałam na tym fotelu....Po czym stwierdził, że to pochwica....Wepchnął mi jakaś metalową zakrzywioną rurkę, znieczulił i kazał biec szybko do chłopaka póki znieczulenie działa...Było to strasznie upokarzające, a ja ledwo zeszlam z fotela tak mnie wszystko bolało.....Druga Pani ginekolog, jak powiedziałam jej o co chodzi, zrobiła wielkie oczy, odpaliła internet i zaczęła czytać o pochwicy....Przepisała mi relanium i lignokainę urologiczną....Trzeci ginekolog był najlepszy...Zaproponował tabletkę gwałtu....Czwarty, ginekolog-seksuolog, stwierdził, że seks przedmałżeński jest grzechem i póki nie mam męża nie mam się czym przejmować......Dopiero piąty dał mi nadzieję na normalną, bezstresową wizytę....Od razu wiedział o co chodzi, jestem jego czwartą pacjentką z pochwicą....Nigdy nie upiera się, że mam siadać na fotel, bo wie, że i tak nie da się mnie zbadać...Wizyta kończy się zawsze na usg brzucha...Ale mimo, że wiem jak wygląda wizyta u niego, zawsze przed mam stresa większego niż przed maturą....

środa, 22 wrz 2010, 13:49

:crazy: Widzę, że coraz ciekawsze historyjki i ginekologach się tu pojawiają. Muminuś, głowa do góry. Ja zawsze sie stresowałam wizytami u ginekologów, ale to porównywalne z dentystą. Po prostu zawsze się spinam u lekarza. Bez sensu, ale nie udało mi się jeszcze tego wyplenić.

środa, 22 wrz 2010, 14:36

do tej pory byłam u 3 różnych ginekologów (2 babeczki, 1 facet) i żaden nie potrafił mi pomóc. mówili tylko, żeby się rozluźnić, dobrze nawilżyć i... "po prostu" zrobić to. a ja tak już prawie 2 lata próbuję i nic...
jedna ginelokożka nabijała się, że "przyszłam sobie sprawdzić czy jestem dziewicą" :dance: (chciałam zrobić cytologię, ale się trochę obawiałam), po czym wepchnęła mi wziernik i zajęła się rozmową z asystentką, podczas gdy ja zaciskałam zęby, by się z bólu nie popłakać. od tej pory mam uraz i przestałam się badać, ale wiem że to nie jest rozwiązanie, dlatego szukam nowego lekarza (w Krakowie).
zauważyłam, że jest tu co najmniej parę osób z tego miasta, w związku z tym pytanie do Was - czy możecie polecić jakiegoś dobrego ginekologa w Krakowie? tzn takiego, który będzie miał czas i chęci pogadać, najlepiej taki który ma pojęcie o istnieniu pochwicy (bo poprzedni patrzyli na mnie jak na kretynkę gdy próbowałam im wyjaśnić mój problem). będę bardzo wdzięczna za wskazówki :mrgreen:

wtorek, 26 paź 2010, 16:55

Mery, czego konkretnie oczekujesz od lekarza? Czy chcesz o nich porady na temat postępowania przy pochwicy, czy tylko wystarczy Ci, że delikatnie się Tobą będą obchodzić?
Ja nigdy z lekarzem nie rozmawiałam o pochwicy, ale znam dwóch w Krakowie, którzy są wyjątkowo delikatni podczas badania i dużo czasu poświęcają na rozmowę z pacjentką.

Jeśli chodzi o samo pobieranie materiału do cytologii, to w laboratorium mikrobiologicznym między Sławkowską a Jana jest bardzo delikatna pani, która pobiera materiał do cytologii czy posiewu.

środa, 27 paź 2010, 12:11

Vero, w zasadzie chodzi mi o jedno i drugie - delikatność podczas badania oraz pogadanka na temat samej pochwicy. tak, wiem że bardzo zachwalacie Andrzeja, ale ja bym chciała zacząć od porządnego ginekologa; jeśli on mi nie pomoże zastanowię się nad innym rozwiązaniem.
Poszukuje gina, który mógłby jakoś naprowadzić, coś doradzić, a przy okazji dochodzą kwestie takie jak cytologia czy antykoncepcja.

a czy mogłabyś mi dać namiary na tych lekarzy, "którzy są wyjątkowo delikatni podczas badania i dużo czasu poświęcają na rozmowę z pacjentką"? i informacje ile biorą za wizytę?

dziękuję za zainteresowanie :)

ps. czy są na forum dziewczyny które rozmawiały z ginekologiem na temat pochwicy i usłyszały coś konkretnego (jakieś sensowne porady, nie typu "upij się i rozluźnij")?

pozdrawiam, mery

środa, 27 paź 2010, 13:37

Ja rad od ginekologów dostałam sporo, ale niestety żadnej sensowej i pożytecznej.....Jeden coś mi kiedyś mówił o jakiejś metodzie, że pod narkozą umieszcza się w pochwie fantoma który się powiększa, przez co rozciąga pochwę.....Miał się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat na jakimś sympozjum, ale chyba się nie dowiedział, bo więcej nie poruszał tego tematu....Ile w tym było prawdy-nie wiem...Ale wydawało mi się to dziwne....

środa, 27 paź 2010, 16:42
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 15  Następna strona