Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest czwartek, 5 gru 2019, 21:11

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Ginekolog 
Autor Wiadomość

Post Re: Ginekolog
Sunflower,właśnie dzięki Tobie moje wizyty u ginekologów są nieco mniej stresujące.Skupienie się na oddechu,które doradzasz bardzo pomaga :D Również rady lekarza,jak np.ułożenie rąk w pięści pod pośladkami podczas usg dopochwowego.Dzięki temu nie odczułam żadnego bólu,a badanie było nawet całkiem przyjemne :ok: :D Pierwszy raz w życiu nie odczułam nawet dyskomfortu,nie wspominając już o bólu.Gorzej u mnie ze wziernikiem,ale i z tym dam radę :D

środa, 5 gru 2012, 09:58

Pa. - nie wiem, czy ta informacja cokolwiek Ci pomoże. Byłam ostatnio u kobiety - gina (Joanna Szymkowiak), ale tylko na wizycie kontrolnej, nie wiem czy przeprowadza zabiegi (bo w ogóle nie wiem kto przeprowadza tego typu zabiegi - ginekolog, chirurg?). W każdym razie: młoda dziewczyna, bardzo sympatyczna, a przede wszystkim: przyjęła informację, że jestem po pochwicy z pełnym spokojem, z pełnym spokojem przeprowadziła badanie ręką, wziernikiem, usg dopochwowym, (łącznie z pytaniem "czy da pani radę z tą głowicą? bo jeśli nie, to zrobimy usg zewnętrzne, ale takie jest lepsze" :)), pytała kilkakrotnie, czy wszystko ok. Byłam nastawiona, że będzie mnie straszyć, że się dawno nie badałam i nie robiłam cytologii, a usłyszałam, że to dobrze że teraz się badam i żebym zrobiła cytologię "jak dojrzeję". Jak wyszłam z gabinetu rozryczałam się - z ulgi. To była pierwsza w moim życiu taka wizyta u ginekologa - bez bólu i poczucia upokorzenia.
Więc - jeśli chodzi o konsultację, to polecam tą lekarkę. Natomiast jeśli idzie o zabiegi, to nie mam pojęcia.

Trzymaj się w każdym razie ciepło.
Przytulam
Natasza

środa, 5 gru 2012, 21:56

Też chciałam się pochwalić: pomimo strachu przed badaniem, wyśmianiem, werdyktem - poszłam do ginekologa. Właściwie miał dwie specjalności (miał wpisane: ginekolog-endokrynolog) i bardziej szłam z tarczycą, niż czym innym. Ale podczas rozmowy od słowa do słowa zaprosił mnie na fotel. Wahałam się, ale Jego podejście ("To Pani decyzja.", "Nie będę Pani zmuszał.", "Możemy się umówić na inny termin.", "Jeśli Pani woli zrobimy USG zewnętrzne, choć nie jest tak dokładne jak badanie fizykalne". itp.) spowodowało, że stwierdziłam raz kozie śmierć. Najwyżej się nie uda. A jak przełożę, to się zestresuję na śmierć. Powiedziałam mu, że podejrzewam pochwicę, nie śmiał się, nie śmiał się też jak powiedziałam, że nie było jeszcze prawdziwego stosunku mimo, że jestem mężatką i mam 28 lat. Wszystko przyjął ze spokojem, z taktem, zagadywał mnie cały czas, żebym się nie zdążyła zestresować. Powiedział, że weźmie najmniejszy wziernik - taki dla dzieci. Pokazał mi go, rzeczywiście niewiele większy od palca (a w ćwiczeniach jestem na etapie 9,5 cm obwodu). Użył znieczulającego żelu - praktycznie nic nie czułam. Potem badanie palcem - tu naciskał na ścianki więc czułam, ale jakoś tak zagadywał, że nim się obejrzałam już było po wszystkim. Sama nie mogłam uwierzyć, że tak szybko i bezboleśnie minęło coś, czego się panicznie bałam pół mojego życia!

Ale powiem Wam, że bez rozpoczęcia ćwiczeń z palcem czy innym przedmiotem, nie dałabym chyba rady. Sam stres by mnie zjadł. Do tej pory (a minęło już kilka dni) nie mogę uwierzyć, że los (a właściwie koleżanka ;) ) zesłał mi takiego ginekologa i że ominęła mnie wątpliwa przyjemność słuchania głupot, które wygadują niektórzy z nich - co znamy z choćby tutaj zamieszczonych relacji.
Jeśli któraś z Was potrzebuje rozmowy i badania na prawdę na poziomie, to polecam tego mojego Pana -prof. Postawskiego. Ja akurat byłam u Niego w Lublinie w Luxmedzie.

W kwestii pochwicy stwierdził, że to tak rzadka przypadłość, że wątpi, czy na nią cierpię. Tym bardziej, że dałam sobie włożyć wziernik. Ale nie powiedziałam mu o ćwiczeniach, więc mógł odnieść mylne odczucie, że przesadzam.

Dał mi skierowanie na badania hormonów i umówiłam się z nim na cytologię. Może dam radę :)

piątek, 7 gru 2012, 16:02

Wczoraj byłam u ginekologa, już wiem na czym polego usunięcie torbieli jajnika...w poniedziałek idę do szpitala, we wtorek mam zabieg, nie będzie tak łatwo jak myślałam ale chyba dam radę. :placz: po zabiegu podzielę się wrażeniami.

czwartek, 13 gru 2012, 21:20

HEJ, jasne, że dasz radę!!!
Jaką metodą będziesz operowana?
Pozdrawiam ciepło:)

czwartek, 13 gru 2012, 22:02

Agnes, szczerze mówiąc byłam w takim szoku, że nawet nie zapytałam jaką metodą będę operowana...mało tego nie zapłaciłam nawet za wizytę!!! Ja wyobrażałam sobie, że pojadę rano na zabieg a wieczorem wrócę do domku a jak pani doktor mi powiedziała że conajmniej od poniedziałku do piątku będę w szpitalu to już o wszystkim zapomniałam! Powiedziała,że zrobią mi ładny uśmiech :jupi: na brzuchu więc będzie raczej metodą tradycyjną.

czwartek, 13 gru 2012, 22:47

Wygląda na to, że będzie to tradycyjne cięcie...Trzymam kciuki za Ciebie!!!
Pamiętaj, że jest to do przeżycia!!! Też ogromnie bałam się przed zabiegiem, ale po- oprócz dyskomfortu z chodzeniem (ok tygodnia) było ok. I najważniejsze to poczucie ulgi, że już po. Będę czekać na wieści tu od Ciebie, jak już będzie po wszystkim.
Ściskam!!!

czwartek, 13 gru 2012, 23:08

Witam! Dzisiaj wróciłam ze szpitala. Nie było tak źle jak myślałam. Tak jak pisałaś Agnes, z chodzeniem troszkę kiepsko ale gorsze jest to że złapałam jakieś przeziębienie i przy kaszlu to jest dopiero ból, ale też jakoś to opanuję :) Ogólnie moja torbiel miała już 15 cm, więc nie było na co czekać, a przy okazji pani doktor sprawdziła jajowody i jak to określiła "wszystko sprawne...brać się do roboty" (łatwo powiedzieć...trudniej zrobić ;) )

piątek, 21 gru 2012, 19:14

Isiunia - wielkie gratulacje, że "stawiłaś czoło" i radzisz sobie.

Chciałam Ci napisać, że bardzo podoba mi się informacja od lekarki, którą dostałaś. "Sprawdzone, sprawne, brać się do roboty" - być może niełatwo zrobić, ale cudownie wiedzieć coś takiego :).

sobota, 22 gru 2012, 10:47

Isiunia!!!
Super przeczytać dobre wieści od Ciebie. Najgorsze masz za sobą, teraz z dnia na dzień będzie coraz lepiej, zobaczysz. Trzymam kciuki za Ciebie i przy okazji życzę Ci wesołych Świąt, a w Nowym Roku spełnienia marzeń...szczególnie tego najważniejszego, co nas łączy :kiss:

sobota, 22 gru 2012, 11:12
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona