Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest wtorek, 14 lip 2020, 16:14

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Ginekolog 
Autor Wiadomość

Post Re: Ginekolog
Witam po przerwie :)
Ja ostatnio znowu odwiedzilam Dr Piwowarczykja z Krakowa (znajomy Setmana).
Jak na ex-Pochwiczanke przystalo bylam zestresowana, ale badanie sie odbylo i lekarz mnie pochwalil. Nie bolalo! :)

środa, 28 lis 2012, 15:35

Witam po przerwie :)
Ja ostatnio znowu odwiedzilam Dr Piwowarczykja z Krakowa (znajomy Setmana).
Jak na ex-Pochwiczanke przystalo bylam zestresowana, ale badanie sie odbylo i lekarz mnie pochwalil. Nie bolalo! :)

środa, 28 lis 2012, 15:35

Gratulacje! Ja teraz chodze regularnie i nic nie boli, a jestem eks dopiero od sierpnia.:)

sobota, 1 gru 2012, 17:45

Cudowne, ze cos co wydawalo nam sie niewykonalne stalo sie realne.
Xymena jak czesto chodzisz na wizyty?
Moj ginekolog chce mnie widziec raz na 6 miesiecy, jestem ex od 1.5 roku i bylam 3 razy.

poniedziałek, 3 gru 2012, 16:29

Ja nie byłam prawie 3 lata, znaczy się od urodzenia małej i uwaga, uwaga: wczoraj się umówiłam. Zobaczymy czy odważę się iść.

poniedziałek, 3 gru 2012, 18:31

Weronka radzę iść. Ja też się ociągałam, a było całkiem miło, pani doktor stwierdziła, że ona nie widzi u mnie problemu, bada mnie jak "normalną" kobietę, ja też nie czułam się jakoś bardzo niekomfortowo, tylko że dzięki temu że tak odkładałam wizytę wyhodowałam sobie na jajniku torbiel wielkości 9cm i teraz prawdopodobnie czeka mnie zabieg usunięcia tego świństwa. 12-tego kolejna wizyta i wtedy wszystko się okaże. Może któraś z was ma już taki zabieg za sobą i podzieli się wrażeniami?

poniedziałek, 3 gru 2012, 19:04

Weronka świetna decyzja! jak zaczęłaś "współpracę" z AS to myślę, że odważysz się pójść :) Mam nadzieję, że po wizycie sama stwierdzisz, że strach ma wielkie oczy :O Trzymam kciuki i daj znać po :)
Ja proszę aby przy wkładaniu wziernika posmarować go żelem nawilżającym.

poniedziałek, 3 gru 2012, 22:59

Hej.
Ja nie chodziłam przez to wszystko 2 lata do ginekologa aż zaczęło mnie kłuć z boku. I okazało się, że to torbiel, niecałe 4 cm. Miała zniknąć od tabletek, ale się powiększyła. Byłam u 3 ginekologów-kobiet. Każda mówi co innego. Chyba powinnam iść na operację, ale tego nie załatwia się w tym kraju z dnia na dzień. Jeśli chodzi o moje badanie, to z jedną gin udało się bez problemu, ale ostatnio byłam u innej, która była super dla wszystkich moich znajomych. Dla mnie nie. Zbadała mnie palcami bez problemu, a potem wcisnęła USG tak, że aż ją wypchnęła, oczywiście nieświadomie. Bolało mnie dokładnie tak, jak kiedyś z eks-mężem. Momentalnie wszystko mi się przypomniało i zaczęłam płakać. A ta do mnie, żebym się nie skupiała na sobie (!), że ona się też denerwuje w takiej sytuacji i żeby jej pomogła. Zarąbiście. Jakbym to specjalnie robiła.
Nie jestem w stanie wyobrazić sobie wizyty u faceta-ginekologa - z wszystkim sobie radzę w życiu, ale cholera nie z tym. Nad wszystkim innym potrafię zapanować umysłem, ale nad tym nie daję rady, no sorry. A problem w tym, że znakomita większość lekarzy, którzy robią takie operacje to faceci. Jakby któraś z Was miała namiary na jakiegoś rodzynka-kobietę w tej dziedzinie we Wrocławiu, to będę bardzo wdzięczna za pomoc.

wtorek, 4 gru 2012, 21:41

Cześć.
Pomimo, że jestem eks-pochwiczanką nadal nie daję się zbadać wziernikiem. Jednak dla mojego ginekologa to nie problem. Zawsze bada mnie zewnętrznym USG. W taki też sposób dwa lata temu zdiagnozował u mnie wodniaka na jajniku i dużego mięśniaka na macicy. Miałam robioną laparoskopię. Jedyną rzeczą, która była dla mnie okropna był fakt, że przez 3 dni leżałam z cewnikiem..., a wyciąganie go siłą przez pielęgniarkę było koszmarem!!! W tamtym czasie myślę, że ta akcja z cewnikiem pogłębiła lęk przed wkładaniem "tam" czegokolwiek. Jednak sama laparoskopia i później samopoczucie i funkcjonowanie są do przeżycia.
Pozdrawiam

wtorek, 4 gru 2012, 23:14

Ze względu na ciążę bywałam u gina przynajmniej raz na miesiąc i nigdy nie miałam kłopotu z jakimkolwiek badaniem. Bardzo mi pomaga skupienie się na oddechu, tj. myślę o tym jak oddychać (przeponowo) a nie o tym co lekarz kombinuje ;)

Z torbielami nie miałam do czynienia, ale wspomnę u mięśniaku, którym mnie straszono przed ciążą (że utrudni zajście - co się nie sprawdziło) i w pierwszym trymestrze (że zagraża zarodkowi - i tu też lekarz okazał się zbytnim pesymistą, bo Gabryśka urodziła się cała i zdrowa). A co najlepsze, na ostatniej wizycie kontrolnej, okazało się, że 5cm twór po prostu zniknął... Mój gin, nie mógł uwierzyć i stwierdził, że to zakrawa o cud ;) A może jednak wizualizację, wcale nie są tylko placebo :)

"Twoje zdrowie w Twojej głowie", więc dużo otwartości na fotelu ginekologicznym i nie tylko, życzę :)

A w Poznaniu polecam dr Grotowskiego.

środa, 5 gru 2012, 00:01
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona