Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest piątek, 22 paź 2021, 09:21Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
pochwica?hymenofobia?vestirulvodyna? czym sie roznia? 
Autor Wiadomość
Post pochwica?hymenofobia?vestirulvodyna? czym sie roznia?
????


niedziela, 3 sty 2010, 19:21

Dołączył(a): piątek, 23 paź 2009, 15:43
Posty: 900
Post Hymenofobia
Hymenofobia (łac. hymen – błona dziewicza + łac. phobos – strach) - fobia defloracji (przerwania błony) - występująca u wielu kobiet - wyolbrzymiona obawa przed bólem towarzyszącym rozpoczęciu współżycia, co w skrajnym przypadku może spowodować pochwicę i niechęć do współżycia seksualnego.

_________________
"Bo Życie jest po to, aby Żyć"


środa, 19 maja 2010, 19:46
Zobacz profil

Dołączył(a): piątek, 23 paź 2009, 15:43
Posty: 900
Post vulvodynia
„Jest to chro­niczny ból czy dys­kom­fort, cha­rak­te­ry­zu­jący się uczu­ciem pale­nia, kłu­cia czy podraż­nie­nia w geni­ta­liach żeńskich w takich przy­pad­kach, kiedy nie wystę­puje żadna infek­cja czy cho­roba skóry vulvy [sromu] czy pochwy powo­du­jąca te objawy. Naj­czę­ściej wystę­puje odczu­cie palą­cego bólu, jed­nak rodzaj i nasi­le­nie obja­wów są bar­dzo zin­dy­wi­du­ali­zo­wane. Ból może być stały lub nie, zlo­ka­li­zo­wany albo rozprzestrzeniony.”


Więcej na:

http://vulvodynia.pl/

_________________
"Bo Życie jest po to, aby Żyć"


Ostatnio edytowano środa, 19 maja 2010, 19:53 przez Sun, łącznie edytowano 1 razśroda, 19 maja 2010, 19:49
Zobacz profil

Dołączył(a): piątek, 23 paź 2009, 15:43
Posty: 900
Post vestibulodynia
Kobiety cier­piące na vesti­bu­lo­dy­nię odczu­wają ból przy wej­ściu do pochwy, dla­tego cho­roba ta cza­sami opi­sy­wana jest w pol­skiej lite­ra­tu­rze medycz­nej jako „zespół zapa­le­nia przed­sionka pochwy”. W prze­ci­wień­stwie do pacjen­tek cho­ru­ją­cych na vulvo­dy­nię wła­ściwą kobiety z vesti­bu­lo­dy­nią zwy­kle odczu­wają ból tylko w trak­cie lub po dotyku czy naci­sku na vulvę. Ból ten naj­czę­ściej opi­sy­wany jest przez pacjentki jako „palący”, „pie­kący” czy „prze­szy­wa­jący”, a wywo­łują go zwy­kle takie czyn­no­ści jak: bada­nie gine­ko­lo­giczne, seks, zakła­da­nie tam­po­nów czy jazda na rowe­rze. Wiele kobiet bar­dzo boli zwy­kłe sie­dze­nie. Ból może nawet poja­wiać się przy nosze­niu obci­słych ubrań czy bielizny.

_________________
"Bo Życie jest po to, aby Żyć"


środa, 19 maja 2010, 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): piątek, 23 paź 2009, 15:43
Posty: 900
Post vulvodynia właściwa
Kobiety cier­piące na vulvo­dy­nię wła­ściwą czę­sto odczu­wają ból roz­prze­strze­niony lub też w róż­nym cza­sie ból wystę­puje w róż­nych miej­scach. Ból może wystę­po­wać w więk­szych war­gach sro­mo­wych, war­gach mniej­szych oraz/​albo w przed­sionku pochwy. Nie­które kobiety odczu­wają ból w łech­taczce (cli­to­ro­dy­nia), wzgórku łono­wym, kro­czu, odby­cie oraz/​lub w wewnętrz­nej stro­nie ud. Cza­sami ból jest tak roz­prze­strze­niony, że trudno jest pacjentce wska­zać, w któ­rym miej­scu dokład­nie ją boli, jed­nak ból utrzy­muje się przez całe mie­siące czy lata. Może być odczu­wany stale lub też nasi­lać się i zmniej­szać w róż­nych okresach.

_________________
"Bo Życie jest po to, aby Żyć"


środa, 19 maja 2010, 19:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style by STSoftware for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL