Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest poniedziałek, 9 gru 2019, 12:55

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
ćwiczenia z paluszkiem 
Autor Wiadomość

Post ćwiczenia z paluszkiem
Witam! Właśnie zaczynam swoją przygodę z pochwicą :) jestem na etapie paluszka i już na wstępie pojawiają się trudności. Nie potrafię znaleźć odpowiedniej pozycji-leżąca, półleżąca, półsiedząca- w każdej nie potrafię się rozluźnić, w dodatku szybko cierpnie mi ręka, zaczynam się stresować.
proszę o jakieś szczegóły jak wyglądały/wyglądają Wasze ćwiczenia na etapie palca? jaka pozycja waszym zdaniem jest najlepsza? czy ćwiczyłyście z partnerami? jakieś sposoby na rozluźnienie i zapomnienie o wędrującym palcu? Za każdą podpowiedź będę bardzo wdzięczna :)

środa, 14 sty 2015, 01:00

Post Re: ćwiczenia z paluszkiem
Cześć Mała :) Jeśli o mnie chodzi to ja ćwiczyłam sama, aż do momentu gdy nie zaczął wchodzić wibrator. Najbardziej mi odpowiadało bycie samej w domku. Ciepła kąpiel, wolny wieczór, świeczka i ćwiczenia. U mnie najbardziej sprawdziła się klasyczna, leżąca pozycja, ale wszystko tak naprawdę zależy nie od punktu leżenia tylko od tego co mamy w głowie, o czym myślimy. Postaraj się zrelaksować (polecam kąpiel) i w trakcie ćwiczeń nie myśleć o tym co robisz tylko o czymś przyjemnym, staraj się rozluźnić, uchwyć moment gdy się spinasz i powiedz: stop, muszę się rozluźnić. I tak, pomału, małymi kroczkami za każdym razem będziesz czuła coraz mniejszy dyskomfort i paluszek będzie wchodził coraz łatwiej :) Trzymam kciuki! I powiem Ci tylko tyle: jesli mi się udało to każdemu może się udać! :*

środa, 14 sty 2015, 11:49

Post Re: ćwiczenia z paluszkiem
Witaj mala. Poczytaj wątek "Przeszkody na szlaku marchewki",tam znajdziesz dużo odpowiedzi na swoje pytania.Ja ćwiczę w pozycji półleżącej z dużą poduchą pod plecami,ale staram się często wprowadzać karotkę również w innych pozycjach jak np.kucając czy na stojąco.Ja też miałam problem już na samym początku z palcem.Jest na to świetny sposób,można oszukać mózg.Połóż palec przy wejściu do pochwy,nie wkładaj,zamknij oczy i wyobrażaj sobie,że palec bez problemu wchodzi do środka.To działa.Ja już po kilku dniach umiałam włożyć czubek palca bez żadnego problemu.Dziewczyny ćwiczące doradzały również gorącą kąpiel,ulubiony serial,muzykę,świeczki.Dla mnie najważniejsze jest nastawienie i dobry humor,o który staram się dbać każdego dnia.Podczas ćwiczeń ważna dla mnie jest temperatura,w ciepełku wychodzi znacznie lepiej,pomaga również dobry film,lampka wina :D.Powodzenia życzę! :kiss:

środa, 14 sty 2015, 12:00
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ]