Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest poniedziałek, 9 gru 2019, 11:58

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
witam was :) 
Autor Wiadomość

Post witam was :)
parę lat temu po pierwszych nieudanych próbach współżycia i poczucia że coś jest nie tak jak być powinno, zaczęłam wpisywać w wyszukiwarkę hasła typu -ból przy stosunku, niemożność odbycia stosunku, to mnie doprowadziło do skurczów mięśni a dalej do nadmiernych skurczów mięśni pochwy i w końcu pojawił się termin pochwica ,który idealnie pasował ,poszłam do ginekologa z problemem - niemoge odbyc normalnego stosunku, badanie było bólowym koszmarem, ginekolog powiedzial mi tylko coś w stylu że mam mięśnie jak ze stali zapisał oekolp- maść którą wkłada się do pochwy przez dozownik -który trzeba tam właśnie włożyć- a z racji pochwicy niemogłam tego zrobić.Załamałam się i na jakiś czas przestałam o tym wszyskim myśleć.Szukam dalszych informacji o pochwicy- pojawia się nazwisko Setman , czytam, czytam o pochwicy chyba juz przeczytałam wszystko co można znaleźć w internecie, i wszystko pozostaje na etapie czytania.Jestem mężatką od 3 lat, i w tym roku pojawiaja się pierwsze mysli o dziecku i w końcu bodźiec do tego, że czas w końcu coś z tym zrobić.Idę do ginekologa zawzięcie ,mimo pamięci o wcześniejszym badaniu,mówię jaki kłopot i o wrażeniu ściany nie do przebicia, znowu ból straszny, najmniejszym wziernikiem, ale dowiaduje się co najważniejsze że mam prawidłową budowę, i upławy a na nie tabletki dopochwowe!- to motywuje do wzięcia lusterka, wogóle zajrzenia tam , wzięcia tabletki w palce i chociaż próby włożenia, raz sie udawało raz nie, ogólnie koszmar .Żaden ginekolog niewspomina o pochwicy.Szukam nazwisko Setman , trafiam na forum - na 20 stronie wątku "przeszkody na szlaku marchewki" poprostu rozpłakuję się , w końcu trafiłam tam gdzie powinnam, w końcu widzę że jestem normalna, że mam wszystko dokładnie tak jak na forum jest opisywane , samo czytanie forum dało mi tyle do myślenia, sam link do chyba angielskiej strony pokazującej jak zwyczajnie wygląda pochwa zwyczajnej kobiety a nie jak rysunek w książce, zastanawiam się co by ze mną było gdyby nie internet, gdybym była skazana na ginekologów których jedyna rada to rozluźnic się - co tylko mnie dodatkowo irytowało ,zastanawiam się ile jest takich kobiet -dziewczyn , które się z tym męczą i niewiedzą jeszcze albo się nigdy nie dowiedzą że to pochwica, to forum uratowało mnie w wielu tego słowa znaczeniach,narazie czytam , czytam, oswajam się, podejmuje próby terapi i jakoś idzie do przodu przez co szklą mi się oczy :)
Dziękuję ! :) :happy:

piątek, 25 lis 2011, 12:56

Post Re: witam was :)
Witaj!!!! :P
Jesteś na najlepszej drodze do pozbycia się pochwicy :curtsey:
Czytaj forum, ćwicz i odzywaj się do nas, bo nie ma, jak wsparcie osób, które na hasło pochwica nie reagują jak na ufoludka :crazy:
Skąd jesteś?
Pozdrawiam
:flirt:

piątek, 25 lis 2011, 13:26

Witam! :)
... i
... Czekam na wpis w "Hurra udało się" :)

piątek, 25 lis 2011, 14:04

Zazua - witaj wśród samych swoich :) Twoje CHCĘ to połowa sukcesu, teraz tylko z górki...może być z zakrętami, ale na każdym z nich masz wiele opcji pomocy - Forum, Andrzeja i priva :)

... poza Forum powszechne są między nami kontakty w cztery oczy, tudzież dwie klawiatury (np na gg) , więc jakby co, masz całą armię wsparcia ;) :friends: więc przyjemnej drogi do Celu :)

piątek, 25 lis 2011, 14:23

Witaj nam :drinks:

piątek, 25 lis 2011, 16:06

zazua11,witaj i powodzenia w terapii :kiss:

sobota, 26 lis 2011, 12:45

Witaj zazua :)
Dobrze, że piszesz. Dla mnie niesamowicie ważnym momentem było spotkanie na żywo z dwoma dziewczynami (apropos - to jeszcze raz dziękuję :*), więc może spróbuj się zorientować, kogo masz w pobliżu.
Myślę, że zrobiłaś pierwszy krok, napisałaś, wiesz gdzie szukać pomocy, więc teraz powinno już pójść szybko. Powodzenia

niedziela, 27 lis 2011, 15:12

Witam. Ja również jestem tutaj nowa. To, że mam pochwicę dowiedziałam się dopiero niedawno i choć wcześniej o "tej" przypadłości słyszałam co nieco, a właściwie przeczytałam o tym w internecie, nie przypuszczałam, że ona dopadnie i mnie.... dłuuuuugo łudziałam się, że nacięcie błony dziewiczej rozwiąże sprawę, bo oczywiści Pani ginekolog tak twierdziła. A wybranie się do niej zajęło mi całe 5 lat.

Pozdrawiam !

poniedziałek, 28 lis 2011, 18:24

kochane jesteście:) ja samym czytaniem forum robię postępy,troche mi się umysł otwiera na pewne rzeczy, sam fakt że wogóle tu coś pisze , cały czas przeczesuje forum :P w każdym wątku się zaczytuję, jednak mam jeszcze jakąś blokadę i boję się napisać do p.Setmana, niewiem czy to zrobię i kiedy, jest możliwe aby odbyć terapię wyłącznie drogą mailową?

poniedziałek, 28 lis 2011, 18:47

Nie mam pojęcia, ale wiem jedno z Andrzejem naprawde warto się spotkać. Ja widziałam się z nim jak na razie raz (miesiąc temu) i nie żałuję. To jedno spotkanie naprawdę wiele mi dało. Mój umysł się otworzył, a ja na wiele spraw patrze inaczej. Teraz czytam zadane lektury i ćwiczę z marchewką. Po niecałym miesiącu ćwiczeń jestem na etapie ok 11-11,5 cm długości i 6 cm obwodu :) A jeszcze niedawno czubek palca nie wchodził :) nie zastanawiaj się i napisz do Andrzeja, On Ci może tylko pomóc, na pewno nie zaszkodzi.

poniedziałek, 28 lis 2011, 19:29
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona