Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest niedziela, 8 gru 2019, 09:34

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
bella 
Autor Wiadomość
Post bella
Najbardziej podobała mi się Bella. A w niej fragment, gdy oboje na wyspie siedzieli i wpatrywali się w milczeniu w słońce

piątek, 4 gru 2009, 00:10
Post Re: bella
Piękna, poruszająca, nieszablonowa :) Przy tym niesamowicie wciągająca!
Rzadko zdarza mi się zupełnie zapomnieć o bożym świecie czytając książkę, a przy Belli mi się zdarzyło. Walory pobudzające do przemyśleń o życiu też nie do przecenienia.

piątek, 11 gru 2009, 01:09

Post bella
"Bella" to świetna lektura i bardzo wciągająca. Przepięknie opisana miłość między dwojgiem ludzi i zaskakujące zdarzenia bohaterów. Uczy jak kochać drugiego człowieka i co w życiu jest ważne by być szczęśliwym.

niedziela, 13 gru 2009, 16:32
Cudowna, soczysta ,smakowita ,słodka jak dojrzały owoc granatu, niezapomniany zapach i smak. Zawiera tyle cennych wartościowych wskazówek jak pięknie żyć. Pokazała mi jak praktycznie mogę wykorzystać narzędzia NLP.Dziekuję Andrzeju

poniedziałek, 18 sty 2010, 18:02

"Bella" wzrusza, budzi uśpione marzenia, rządze, daje nadzieję, pobudza zmysły, rozpala, nadaje sens życiu, daje do myślenia, pobudza wyobraźnię, rozkochuje, daje wiarę w miłość...mogłabym tak jeszcze długo:) To piękna opowieść, całkiem inna niż "Nie ...chce żyć", choć ma w sobie również wiele mądrości. Jest tym bardziej piękna, że jest to rozmowa między dorosłą już córką, a ojcem, tym bardziej piękna, że stosunek do ojca, relacje nie były zbyt pozytywne. Ale okazało się, że rozmowa, szczera rozmowa może tak wiele zmienić. Zazdroszczę im ( Eli, Belli i Andrzejowi), że dane im było przeżyć tyle wspaniałych chwil, że ich życie było takie bogate, że mają takie wspaniałe wspmnienia ( przynajmniej Andrzej, bo to jego opowieść), że spotkał tylu wspaniałych ludzi, dzięki którym jego życie jest bogate. Zazdroszczę Idzie, że mogła brać udział w takiej dyskusji, tak mądrej, szczerej i odważnej. Jestem rozżalona, bo skończyłam czytać "Bellę", czy napiszesz dalszą część? w końcu Ida była pewna, że nastąpi ciąg dalszy. Proszę, dokończ tę opowieść. Jestem szczęśliwa, że "poznałam" Cię i nie tylko dlatego, że mam możliwość przeczytania Twoich książek (choć osobiście uważam, że powinien przeczytać je każdy i być może świat, ludzie, życie byłoby piękniejsze), ani nawet dlatgo, że pomagasz mi osiągnąć mój cel. Czasami się zastanawiam czy ja śnię?
Dziękuję Ci za "Belle"
A niedługo będziesz mnie wyciągał z depresji :), bo z tego co pamiętam to wydałeś TYLKO ( jak mogłeś?) 4 ksiązki...i co ja będę czytać? Przez Ciebie już żadna książka nie będzie tak fascynująca.

poniedziałek, 6 cze 2011, 01:03

Wciągająca - to pierwsze co przychodzi na myśl po przeczytaniu. Mądra i zabawna.
To trochę taka terapia samego siebie: czytelnik chcąc nie chcąc analizuje i wyciąga z podświadomości pewne fakty i emocje.

Przeczytałam jednym tchem. Na pewno warto przeczytać.

Z luźnych przemyśleń - bohater przypomina mi homo fabera Maxa Frischa: uwiecznia momenty na kliszy/kasecie, zadaje się z wiele młodszą kobietą, ma skomplikowane relacje z córką.

I pozostaje tylko jedna, dość przyziemna wątpliwość: Dlaczego sernik Marii nie opadł po tym, jak postawiła go na oknie, by przestygł?

piątek, 23 lis 2012, 18:44

Bella !!!

Coś przepięknego, przeczytane jednym tchem i dwa razy i zapewne nie ostatnie dwa razy !!!
Piękniejszej książki w życiu nie spotkałam, dlaczego ? Bo tak wiele zmieniła w moim postrzeganiu świata.
Jest to cudowny krem na moje myśli, chore poglądy, tam znajdę odpowiedź, pocieszenie, ukojenie, uspokoję w niej swoje nerwy i kiedy trzeba poprawi mi humor. Jednym słowem moja PRZYJACIÓŁKA :friends:

Niebanalna, niepowtarzalna książka do podróży, snu i na co dzień. Wciąga w mgnieniu oka a po niej czujesz się w stanie nieopisanym :)
Bardzo bardzo bardzo bardzo bardzo bardzo bardzoooo polecam Tobie JĄ !!!

Nie da się tego opisać, zrozumiesz jak przeczytasz :)
Miłego czytania !
Klaudia

czwartek, 11 wrz 2014, 16:37
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ]