Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest niedziela, 15 gru 2019, 18:44

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Książka "Tak... Chcę kochać" - OPINIE,UWAGI 
Autor Wiadomość

Post Książka "Tak... Chcę kochać" - OPINIE,UWAGI
Witam wszytskich!

Może trochę przedwcześnie zakładam temat, gdyż książka nie jest jeszcze obecnie (26.11.2009) dostępna, ale na pewno już niedługo wiele osób będzie miało swoją opinię, odczucia na temat nowej książki Andrzeja "Tak...Chcę kochać" którymi zechce się tutaj podzielić.
A może pojawią się jakieś uwagi, pytania na które tutaj Andrzej zechce nam odpowiedzieć :)

Moja opinia na stronie http://blog.czerwonyszlak.pl/?p=415

czwartek, 26 lis 2009, 09:34
Zobacz profil WWW
Post Re: Książka "Tak... Chcę kochać" - OPINIE,UWAGI
STOP!!! Ja bym proponowała tu, na samym początku - przed opiniami czutelników - napisać: Nie czytaj opinii, zanim sam nie przeczytasz książki. Inaczej będziesz się sugerował opiniami i dostęp do własnych wrażeń będzie utrudniony.
Reasumując: Najpierw przeczytaj książkę. Potem - zobacz, jak na Ciebie oddziałuje, jakie budzi w Tobie emocje, wrażenia, refleksje. I na koniec - zapoznaj się z opiniami innych (jesli chcesz):):):)

czwartek, 26 lis 2009, 11:02

Zgadzam się z powyższym wpisem, ale oprócz mojej opinii napisałem również recenzje czyli co można znaleźć w książce oraz zamieściłem jej dwa fragmenty.
Aby wyrazić własną opinię, oczywiście należy najpierw przeczytać książkę, do czego zapraszam!

Mi osobiście nie przeszkadza czytanie opinii innych, gdyż wiem, że aby wyrazić mieć własny to chcę to "coś" sam doświadczyć!
Na przykład statystycznie rzecz biorąc szukając np opinii o jakimś filmie znajdziemy tyle samo dobrych co i złych opinii, dlatego osobiście czytam tylko kilka aby dowiedzieć się pobieżnie o czym jest film, a i tak oglądam go aby samemu go odebrać :-)

czwartek, 26 lis 2009, 20:36
Zobacz profil WWW
No, jasne, że: "aby wyrazić własną opinię, oczywiście nalezy najpierw przeczytać książkę":):).
Masz rację: ja równiez przewaznie czytam, o czym mniej więcej jest film, zanim się na niego wybiorę, zeby nie być czymś zaskoczoną: nie lubię na przykład wojennych filmów:).
Twoja opinia na temat książki jest na tyle subtelna, że na pewno nie zakłóci odbioru:):).
Natomiast czar książek (Andrzeja?) polega na tym, ze każdy odnajduje w nich coś innego. Czytając odnosi do swoich doświadczeń, czasami coś wyłazi z nieświadomości ... i dlatego sa one dla każdego jego własnym odkryciem. Dlatego przestrzegam przed czytaniem cudzych opinii, zanim samemu nie podda sie temu czarowi.

czwartek, 26 lis 2009, 21:12

Czasem warto nie ocenić po etykietkach, złamać schemat i obejrzeć, przeczytać.
Np: Oglądając film np oznaczony etykietką 'wojenny' można w nim dostrzec dla siebie zupełnie co innego niż tylko wojnę :)
Niestety lub stety ludzie (włącznie ze mną :) ) działają z automatu i oceniają po etykietkach, a np: taki film jak "Dzień Świra" duża część osób odebrała jako tylko komedię. No tak śmieszne teksty, ale dla mnie to również smutny film ze względu na głównego bohatera, który nie może odnaleźć się w obecnej rzeczywistości i miłości. (Film niby śmieszny, a takich głównych bohaterów/bohaterek widzę na każdym kroku)

piątek, 27 lis 2009, 09:28
Zobacz profil WWW
Nie szukaj wina w puszce piwa:). Chociaż ... wszystko zależy od punktu widzenia (i poczucia smaku!:))

A, widzisz: z mojego punktu widzenia on (Świr) doskonale się odnajduje w SWOJEJ rzeczywistości, w rzeczywistości, jaka sobie stworzył. Inaczej by w niej nie siedział. Może nie czuje się w niej komfortowo, ale nie chce z niej zrezygnowac.
To jedna sprawa. A druga: co to jest Obecna Rzeczywistość, w której bohater nie może się odnaleźć? Czy zadaniem naszym jest dostosowywanie się do Rzeczywistości? Co to jest Rzeczywistość?
PS w o czekiwaniu na Setmanowa książkę dyskutujemy o filmach:):):)

piątek, 27 lis 2009, 10:52

Oczywiście, że każdy ma swoja rzeczywistość w swojej głowie :)

//gratuluję pierwszego większego offtopu na forum :) na przyszłość - trzymajcie się tematu wątku, zachęcam do tworzenia nowych wątków! :D /lumi

piątek, 27 lis 2009, 11:59
Zobacz profil WWW

Sorki,
ale wymiękam :) o czym to do licha jest ???
O książce Andrzeja ???
Pozdro :)

poniedziałek, 30 lis 2009, 23:22
sylwesterbonnard napisał(a):
Sorki,
ale wymiękam :) o czym to do licha jest ???
O książce Andrzeja ???
Pozdro :)

To taka rozgrzewka, sylwester :D

wtorek, 1 gru 2009, 00:52

Hej,
Rozgrzewka chyba jest potrzebna, bo ksiązka jest niesamowita i szczególna :)
pozdro :))))

czwartek, 3 gru 2009, 00:10
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona