Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest poniedziałek, 19 lis 2018, 18:29

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Życie zawodowe 
Autor Wiadomość

Post Życie zawodowe
Jak się pokonuje pochwicę, to wiele innych spraw, ulega przewartościowaniu...na zlocie oprócz tematu pochwicy, często przewijał się wątek zawodowy.

Dlatego chciałam zapytać Was o doświadczenia związane z pracą zawodową...

Często jest tak, że studia wybieramy z przypadku, z praca różnie bywa. Spotykam ludzi, którzy pracują z pasją (bo odnaleźli to co kochają robić) i takich którzy pracuj, bo muszą (bo np trzeba spłacać kredyt), są też tacy, którzy nienawidzą swojej pracy, ale nie maja pomysłu/odwagi/chęci na zmianę.

Jak jest u Ciebie? czy przy okazji setmanizacji, zmieniło się coś w kwestiach zawodowych?

środa, 28 maja 2014, 13:38

Post Re: Życie zawodowe
Taa, ja też podczas zlotu wyraziłam życzenie, że chciałabym zmienić pracę. Ale zdecydowanie chcę pozostać w mojej pedagogicznej działce – zgodnej z moim wykształceniem, które zresztą zawsze można by poszerzyć, gdybym tylko wiedziała w którą stronę :sciana:
Mój problem polega na tym, że czuję, iż na zbyt długo osiadłam w jednym miejscu. Moja aktualna praca jest niby wciąż fajna, ale nie angażuję się w nią tak bardzo, jak kiedyś, a co za tym idzie nie mam z niej już takiej satysfakcji. Jest już spokojniej, wygodniej, ale to wcale nie lepiej ;) Chociaż pod wpływem setmanizacji podjęłam tu pewne wyzwania i wciąż jeszcze jakieś nowe by się znalazły. Bardziej jednak skłaniam się ku nowemu otwarciu w nowym miejscu, do którego powoli dojrzewam. Czasem myślę, że zbyt powoli ;) A czasem, że wszystko w swoim czasie :crazy:
A tymczasem za miesiąc wakacje :beach:

piątek, 30 maja 2014, 11:31

...właśnie wakacje, dobry czas na spokojniejszą refleksję i może wenę/olśnienie czy co tam potrzeba - Tobie i sobie życzę :)

Ps. w zeszłym tygodniu gościliśmy chór z Waszego miasta ;) szkoda, że ten kawałek nie leży w zakresie Waszych pasji ;) A propos, w drodze nam morze zapraszamy do nas-mamy w okolicy super browar:)

piątek, 6 cze 2014, 18:30

"Najtrudniejszy pierwszy krok!" :nuci: Myślę, że jak się na coś wreszcie zdecyduję, to wszechświat będzie mi sprzyjał, jak to już wcześniej bywało i jak to właśnie obserwuję w przypadku mojej siostry, która już się zdecydowała na rewolucję w swoim życiu.
Ale olśnienie zdecydowanie byłoby mile widziane! ;)
No i fajnie i słusznie, że kojarzymy Ci się z browarem :drinks:

sobota, 7 cze 2014, 10:19

A może i tu czas na zmiany? :szuka:

sobota, 7 cze 2014, 10:19

uuu rewolucja - uwielbiam :) może coś więcej... prawdziwe historie inspirują i motywują... :D a tak się składa, że właśnie czekam na Znak ;)

sobota, 7 cze 2014, 10:30

El Marija napisał(a):
A może i tu czas na zmiany? :szuka:

zmiany w ulubionym piwie ? :)

sobota, 7 cze 2014, 10:32

Powiedzmy, że też czekam na znak i wtedy napiszę coś więcej ;)
A moja siostra postanowiła zostać doulą i to pierwszą na Podhalu! Dumna z niej jestem!

sobota, 7 cze 2014, 10:38

a propos zmian zawodowych...trochę inspiracji - czy trzeba przeżyć zatrzymanie akcji serca, by mózg dostrzegł nowe możliwości...

w skrócie: Pan doktor rezygnuje z dobrze płatnej pracy w warszawskiej klinice (prestiż, kasa, kariera) i wyjeżdża na wieś, gdzie prowadzi społeczne hospicjum domowe (...)...

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... l#TRrelSST

a tu 30 minut rozmowy:

http://audycje.tokfm.pl/audycja/32
Niezwykłe hospicjum, niezwykły lekarz- dr Paweł Grabowski

czwartek, 19 cze 2014, 04:44
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ]