Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest czwartek, 1 paź 2020, 10:00

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
Ciężarówką być, czyli blaski i cienie Rodzicielstwa.... 
Autor Wiadomość

Post Re: Ciężarówką być, czyli blaski i cienie Rodzicielstwa....
Jak to dobrze, że coś takiego jak zwykłe żywienie niemowląt zostało nazwane i opisane. Wydawało mi się czymś najnaturalniejszym na świecie, ale dookolny świat papek i zupek sprawia, że byłam nieco skołowana jeszcze jakiś czas temu. Zastanawianie się, kiedy wolno, a kiedy się zaleca, a kiedy najwyższy czas itp.

Gdy wrócę do pracy, opiekę nad Elą przejmie moja mama. Ona raczej elastyczna jest, mnie też wcześnie zaczynała karmić normalnym jedzeniem, wywołując tym przerażenie swojej teściowej i ciotek. Mam nadzieję, że uda nam się wprowadzenie tego systemu i że powrót do pracy nie wpłynie negatywnie na laktację.

A co do przyprawiania jedzenia, to wreszcie przyda się moje minimalistyczne podejście do gotowania. Najbardziej lubię jeść potrawy prawie albo wcale nie przyprawiane, przez co niespecjalnie moje gotowanie nadaje się do podejmowania nim gości :pardon: Wszystko niedosolone w stosunku do europejskiego gotowania.

środa, 14 lis 2012, 15:57

Czy ktoś z Was chodził lub chodzi na basen z niemowlakiem? Ja się przymierzam do wczesnego oswajania dziecka z wodą, bo sama miałam z tym potworny problem. Właściwie to nigdy całkowicie nie przezwyciężyłam lęku przed wodą, nie nauczyłam się nurkować bez lęku. Zajęcia na basenie w wieku 8 lat to było w moim przypadku dużo za późno i za wcześnie jednocześnie. No po prostu kiepski moment. Stąd pomysł, by małej dać szansę się nauczyć, zanim zacznie się bać.

Jakieś doświadczenia do podzielenia się? Jakie pieluchy wybrać na przykład? Na co zwrócić uwagę?

środa, 14 lis 2012, 18:43

My chodziliśmy na szkołę pływania od 3 miesiąca życia Janka. Nurkowanie i takie tam.

środa, 14 lis 2012, 20:05

My zabraliśmy na basen młodego jak miał chyba 5 czy 6 miesięcy :) To nie była nauka pływania tylko normalnie rekreacyjnie, woda o temp. 28C. Był zachwycony a jak troszkę zaczął się trząść to przeszliśmy do brodzika dla maluchów o temp. 32C. Na początek godzina była za długo ale basen pokochał więc z mojego doświadczenia polecam jak najwcześniej. Co do pieluch u nas się sprawdziły z Rossmanna.

środa, 14 lis 2012, 22:35

JKY ... :) Książki właśnie dostałam:

http://allegro.pl/bobas-lubi-wybor-ksia ... 67972.html

Dziś zaczynam lekturę.

A na basen wybieramy się za tydzień, po konsultacji z dr, wybieramy basen z ozonem. I co wydaje się jeszcze ważne, to stabilna główka, by łatwiej było asekurować maluszka. Jeśli chodzi o pieluszki to kupiłam Huggies, bo takie sprzedają u nas na pływalni. Natomiast właśnie czytam różne opinie i te z rossmanna faktycznie chyba lepsze.

środa, 14 lis 2012, 23:50

Niedosolone, skąd ja to znam. Mój Tata jedząc moje jedzenie nim spróbuje mówi, pewnie dobre, ale podaj z łaski swej solniczkę ;D
Mojemu synowi smakuje i tak! :kiss:

Co do pływania, w wieku 6 mcy, poszliśmy na kurs pływania dla maluchów. Mały był zachwycony, to mało powiedziane, niestety okoliczności przyrody były takie, że na kursie byliśmy jedną lekcję, bo a to raz zapomniałam, potem nie mogłam, potem odwołali, a potem wyjechaliśmy. Ale w wakacje chodziliśmy na basen otwarty i mały kocha wodę. Poszłabym z następnym dzieckiem w wieku ok 4 mcy, by stabilnie trzymał główkę, przyjemność, którą dzieciak z tego ma, tego za zapłacisz kartą Master :D

A co do żywienia, naprawdę polecam Vegedzieciaka. Dziewczyny tam mają tyle przepisów na to, co gotować, prawie wszystko w duchu BLW. Powiem tylko, że gdy opowiadam, co moje dziecko je, ludzie robią oczy jak 5 złotych. Bo je wszystko! Buraczki, brokułki, kapustę, zajada się daktylami, morelkami, piszczy na widok rodzynek i w tym wieku, wie jak poradzić sobie z winogronem, jak bezpiecznie jeść jabłko. Po prostu jak normalny człowiek, któremu pozwolono poznać jedzenie, a nie zapychano papką.
Jedyna wada tej metody, to naprawdę sporo sprzątania i pewnie sporo komentarzy rodziny, że je jak hindus, że tak się nie je, że dziecko łyżeczką, że jak można takie brudne, że jak można jedzeniem się bawić, że patrz, jak rozrzuca, że patrz tak nie można, że patrz, jak "normalne mamy", że "u nas w rodzinie nigdy tak nie było" itd. Ale ja patrzę na twarz mojego uśmiechniętego dzieciaka, przybierającego na wadze modelowo, jedzącego bez mlaskania, delekującego się każdym kąskiem i wiedzącego, ile, czego i jak. I wie kiedy pić i ile pić, i pije jak człowiek ze szklanki, albo jak Chińczyk z miseczki :D Czyli można! Nie trzeba z butelką do 5 roku życia, "bo przecież inaczej się poleje".

czwartek, 15 lis 2012, 08:52

Harvey Karp "Najszczęśliwsze niemowlę w okolicy". Czy któraś w Was to czytała? Dziś dopiero wynalazłam, że taka książka się pojawiła.
Ela ostatnio strasznie cierpi. Wydawało mi się, że to nie mogą być kolki, bo wcześniej nie miała, ale wszystkie objawy pasują do tej dolegliwości właśnie. Ja mam związane ręce, bo przez cały dzień ją noszę. Tylko to ją koi. Zastanawiam się, czy w tej książce znajdę ten złoty środek.

poniedziałek, 14 sty 2013, 23:18

U nas kolki pojawiały się wyłącznie w nocy. Masowanie brzuszka pomagało, a zapobieganie - dawało się espumisan do mleka, jeśli to nie pomoże, to jest jeszcze coś takiego jak Sab simplex, ale chyba w Polsce nie dostępne.

wtorek, 15 sty 2013, 09:07

Ja już sama nie wiem. Jest 10.30 a ona krzyczy. W nocy śpi normalnie. Za to 90% czuwania przekrzyczy. A głos ma iście operowy.

wtorek, 15 sty 2013, 11:46

Podobno na kolki dobra jest ... suszarka do włosów :) po pierwsze rozgrzewa brzuszek co działa rozkurczowo (trzeba tylko uważać żeby nie poparzyć maleństwa) po drugie dźwięk przypomina dziecku ten z łona matki więc je uspokaja :) Koleżanka stosuje też te kropelki o których pisał vikinger ale kupuje je w Niemczech, u nas ich nie ma a te które są nie działają podobno.

wtorek, 15 sty 2013, 21:14
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona