Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest sobota, 4 lip 2020, 22:33

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Kącik mola książkowego :) 
Autor Wiadomość

Post Re: Kącik mola książkowego :)
... gdy egzaminów i zaliczeń końca nie widać, kiedy dniami ślęcząc nad tekstami teoretyków psychologii, uda się urwać chwilkę na odpoczynek dla ciężko pracującego umysłu (np w przedziale rozkosznie toczącego się pociągu PKP)...polecam "Coś niebieskiego" Emily Giffin. Totalnie niezobowiązująca opowieść o przyjaźni, zdradzie i przemianie z "Księżniczki w Kobietę". Czysta przyjemność czytania :heart: uwieńczone łezką wzruszenia wylaną wśród nieświadomych, toczącej się dramatycznej akcji, współpasażerów...

poniedziałek, 12 wrz 2011, 16:29

Z serii lekkich i przyjemnych w czytaniu mogę polecić : 'Wciąż o tobie śnię' Fannie Flag.

sobota, 17 wrz 2011, 09:38

Nigdziebądź Neila Gaimana. Jestem w połowie książki, ale już piszę w tym wątku, bo od bardzo dawna żadna lektura tak mnie nie wciągnęła. Czas mija mi niewiadomo kiedy. Książka jest z gatunku fantasy, ale bardzo nietypowa. Dosyć mroczna, bardzo zabawna, wykreowany świat istnieje jakby w cieniu świata rzeczywistego. Polecam :)

piątek, 23 wrz 2011, 13:39

Zawitało dzisiaj u mnie na stoliku 6 nowych książek :D Jeśli okażą się ciekawe to o nich wspomnę.

piątek, 14 paź 2011, 23:37

Wpadło mi ostatnio w ręce kilka książek, na razie napiszę o dwóch:

"Sztuka ścigania się w deszczu" Garth Stein- zainteresowało mnie to, co jakiś czas temu Lumi napisała w wątku o DDA, cytując tą książkę.

Niesamowita sprawa, narratorem jest pies, historia rodziny opowiedziana jest z jego perspektywy. Ten wątek z zebrą- uosobieniem tego, co złe w nas, prowadzące do autodestrukcji, szczególnie mi zapadł w pamięć. A wątek relacji ojca z córką i walki o opieką nad nią mimo wszystko- poruszył mnie do głębi... Ta scena, kiedy główny bohater chce już podpisać dokument, który poważnie ograniczy jego kontakty z córką, tylko po to, by jego teściowie dali mu spokój i przestali zadręczać za pomocą rodzinnej intrygi... i reakcja psa, który przecież nie umie mówić, ale za to może zrobić coś zupełnie innego, żeby uratować swojego pana od podjęcia decyzji, której by później żałował...
Świetna:)

"Nikt nie widział, nikt nie słyszał" Małgorzata Warda
Historia o dzieciach, które znikają jak kamień w wodę, historia trzech młodych kobiet, które wiele łączy... Rodzina, która najpierw się rozpadła a później w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jedna z córek. Czy można uznać człowieka, który porwał i przetrzymywał za sprzymierzeńca i mówić, że jednak dawał jakieś poczucie bezpieczeństwa? Można tęsknić za porywaczem? Czy po wielu latach spędzonych w totalnej izolacji od świata można jakby nigdy nic wrócić do życia? Czy jest możliwe to, czego pragną rodziny zaginionych: że odnajdą się ci, co wydają się już straceni?
Do tego niesamowity styl pisania i wieeele emocji.

Wstaje nowy dzień,
I właśnie o to chodzi,
O to chodzi, wiem."

niedziela, 16 paź 2011, 13:44

"Lawendowe pola" Grenne Jennifer

Prawdę mówiąc, sięgnęłam po książkę ze względu na okładkę, na której na pastelowo- niebieskich drzwiach zawieszony jest pęczek lawendy i stare czarno -białe zdjęcie trzech dziewczynek...jednym słowem - urzekła mnie. Faktycznie okazała się zapowiedzią do totalnie romantycznej opowieści o siostrach, które wracając do swego rodzinnego domu, otoczonego polami lawendy.

Trzy historię i każda o wyjątkowej kobiecie po przejściach i ich nowych mężczyznach...

Czytałam ją głównie w moich ukochanych pociągach PKP, gdy o poranku, słońce grzało przez szyby, a za oknami rozciągał się złoto-jesienny krajobraz... Momentami nie mogłam się zdecydować czy upajać się urokiem rzeczywistości czy powieści ;)

Nie oderwałam się od niej nawet, gdy czekałam na ważną rozmowę z Profesorem, od którego zależało, czy dostanę przedłużenie sesji ...Byłam właśnie na fragmencie, gdy główna bohaterka było uwodzona przez swego wybranka i gdy z wypiekami na twarzy uniosłam głowę, spotkałam się twarzą w twarz z Profesorem...jakaż ciekawa mieszanka emocji ;)

Wszystko się dobrze skończyło, podobnie jak w książce ;)

poniedziałek, 17 paź 2011, 10:55

Dzisiaj będzie o prezencie mikołajkowym, który dostałam z kilkudniowym opóźnieniem. W hurtowni, w której zaopatruje się moja lokalna księgarenka zabrakło tej pozycji...a chodzi o : Marzenia i tajemnice...Danuty Wałęsowej. Moja znajoma sprzedawczyni dzwoniła nawet do wydawnictwa, które przyznało, że nie spodziewało się takiego zainteresowania....a jest czym :)

Książka nie jest szczytem językowej elokwencji, ale to jeden z jej plusów...Pani Danuta opowiada historię z punktu widzenia samotnej Kobiety...I nie czytam jej - jak wielu (głównie mężczyzn) zarzuca - ataku na Wałęse, a bardziej jako świadectwo adaptacji do co rusz zmieniających się warunków życia...

Ta opowieść o silnej i samotnej Kobiecie, uzmysławia mi, jak wiele zmieniło się w relacjach męsko-damskich i my jako forumowa społeczność dostaliśmy szanse jeszcze bardziej głębokiego pochylanie się nad naszymi aktualnymi i przyszłymi związkami...Że wrażliwość, którą nosimy w sobie plus wymagające doświadczenia stawiane na naszych drogach, sprawiają, że w kryzysie szukamy nowych sposobów radzenia sobie i odkrywamy, że ..można inaczej ;)

Polecam :good:

środa, 14 gru 2011, 11:25

Sun dziękuję za "Jedz, módl się, kochaj", Elizabeth Gilbert. Przeczytałam, podobało mi się. Wrócę do niej na pewno.
Nereida, "Czwarta ręka" przebiła ostatnio czytane książki.

A od siebie polecam "Świat wg psa" D. Sumińskiej, niesamowita opowieść o ludziach widzianych oczyma jamnika Bolka. Opowieść o miłości, przemijaniu i przyjaźni ludzkiej i zwierzęcej.. pięknie opowiedziana historia, przy której łez kilka uroniłam.

środa, 14 gru 2011, 23:10

Śmiało mogę polecić:
Rok w Poziomce Katarzyny Michalak - fajna książka o spełniających się marzeniach :D
Lekcja tańca Katarzyny Krenz - szybko się czyta,jest jakaś taka ujmująca :spoko:
wiedźma.com.pl Ewy Białołęckiej - taka trochę fantasy ale warto przeczytać :happy:

czwartek, 15 gru 2011, 19:31
przeczytałam ostatnio książkę poleconą przez nasza forumową Łucję- Rachel Reiland pt: " Uratuj mnie".
Piękna, wzruszająca i pouczająca historia kobiety cierpiącej na pograniczne zaburzenie osobowości, której udało się wyleczyć i wrócić do normalnego życia dzięki wspaniałemu terapeucie , jej samozaparciu i wsparciu bliskich. Wszystko opowiedziane jakby od środka- przez nią samą- to jak się czuła, co myślała, jak widziała terapię i jakim człowiekiem był jej terapeuta. Gorąco polecam:)

piątek, 30 gru 2011, 19:59
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona