Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest niedziela, 18 kwi 2021, 22:24

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Postanowienia noworoczne - żyć zdrowo! 
Autor Wiadomość

Post Re: Postanowienia noworoczne - żyć zdrowo!
misza napisał(a):
Po co mnie atakujesz?

:O Przepraszam, jeśli odebrałaś moje słowa jak atak. Naprawdę, nie taka była moja intencja.
Podkreśliłam tylko, że w tym wątku oczekuję raczej pomysłów, jak wytrwać w drodze do niższej wagi. Nic więcej :happy:
Chętnie poczytam o stresie w innym wątku :ok:

sobota, 25 gru 2010, 21:20

Droga dochodzenia do wygodnej i zdrowej dla siebie wagi, nie jest szczególnie trudna, o ile zmieni się postawę.
Jak widzę ciasteczka na talerzu, które stoją od Wigilii, to już nie muszę ich jeść, nawet nie za bardzo chcę. Ale mój mąż.. hmm, kiedy go zapytałam, czy wie ile to kalorii i ile trzeba się nabiegać nim się straci te kalorie, zapytał mnie w odpowiedzi, po co ja je zostawiłam na stole, jak nie pozwalam mu ich jeść. W sumie słuszne pytanie, ale ja nie zabroniłam mu ich jeść, ja tylko chciałam by był świadomy ile to kalorii, że jeśli zje się tyle, a tyle, to potem jeśli chce się stracić ten nadmiar, to wymaga to tyle, a tyle ruchu. Ale on widzi to, jako zakaz jedzenia. Kalorie, wartości odżywcze są też ważne, kiedy chcemy przytyć, są też tacy, albo planujemy ciążę i chcemy rozsądnie odżywiać dziecko.
Kiedyś też tak miałam, że jadłam oczami i wszystko, co było słodkiego najlepiej, żeby jak najszybciej było w moim brzuszku, a potem mi przeszło... jakoś samo przeszło, choć nadal lubię jeść, to już nie lubię się opychać i daję sobie przyjemność kupowania mniej, ale lepszych gatunkowo rzeczy.

Moja Mama kiedyś pamiętam kupowała polędwicę sopocką, żeby dzieci miały do szkoły. Zawsze po 10 dag, bo na tyle było nas stać. Jedliśmy mniej, ale lepiej.

A sport w toalecie, czy przy biurku, w sumie źle dobrałam słowa, chyba lepiej pasowałoby dawka ruchu :)
A sportu dawno już nie uprawiałam, co odczuwam w kościach, ale ruszam się codziennie. Jednak, dawkę ruchu można sobie zapewnić gimnastyką na dywanie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
źródło http://mamzdrowie.pl/cwiczenia-na-plaski-brzuch/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://mamzdrowie.pl/img/artykul/390/cwiczenia-na-posladki_3389_318x500.gif
i co najważniejsze dla naszych ciał to rozciąganie, skłony, krążenia ramon, głowy itd http://mamzdrowie.pl/cwiczenia-rozciagajace/

ćwiczenie każdego dnia po 15-20 min, daje kilka kilogramów w dół i świetne samopoczucie. A wiosną można zacząć biegać. Swoją drogą, był już podany przez Ige program biegania

a tu jest jeszcze link do ćwiczeń w ciąży , czy też przed ciążą :) http://www.maluchy.pl/gimnastyka/ są ogólno rozwojowe i jeśli ktoś mało ostatnio ćwiczył pomagają rozruszać ciało.
Dawka ruchu na 30-40 min.

poniedziałek, 27 gru 2010, 12:45

coś w temacie zdrowego odżywiania, a może sposobu życia? http://www.polityka.pl/nauka/zdrowie/15 ... kawka.read
w sumie bardzo ciekawe :)

poniedziałek, 27 gru 2010, 17:57
oj cosik się zakurzył temat:)
Wnioskuję że żadna nie trzyma się postanowień hahahhaa i dlatego nie pisze:D

Od siebie powiem że" od jutra ćwiczę".... budzę się rano i pamiętam ową myśl:D:D Hmmm może czas ją zmodyfikować? :D
W poprzedni weekend mieliśmy zaproszenie na urodziny do dobrego kolegi:)
Poszłam do garderoby wybierać w co się ubrać.... i szok..... bluzki za ciasne, spodnie za małe..... ( 8 par)
Poszłam w super modnych leginsach :) I bluzce dość luźnej w biuście....... zabawne że tyją cycki, tyłek i brzuch:D
I tak sobie mówię ejj chyba jednak przesadziłaś koleżanko:) Od jutra ćwiczę:) hihihi
Raz mi się zdarzyło bo przecież dopiero od jutra ćwiczę:D
Mam czassssss..... zdążę..... zmotywuję się i tak z dnia na dzień i tygodnia na tydzień leniuchuję:D
Zaginęły mi moje płytki fajne motywujące do ćwiczeń i osiadłam ...... rower odpada bo śnieg po kolana...... orbitrek za drogi i co tu robić? lepiej poczekać:D:D:D;
Na moje " nieszczęście" mąż mi na necie znalazł to co na płytkach było hihihihihi Skończyły się wymówki:) Hmmm jeszcze brak czasu - o to najlepsza wymówka:D Może uwierzy:P:P
A serio może wreszcie się zmobilizuję i cokolwiek zacznę robić:D
Jakoś brak motywacji...... szukam co było moją motywacją ostatnio:)

Buziaki dla leniwców:D

środa, 26 sty 2011, 23:15

Hej :) w temacie ćwiczeń podpowiem co ja w końcu zrobiłam, żeby się ruszyć. Też mówiłam sobie "od jutra", ale nie zaczynałam bo ćwiczenia w domu wydają mi nudne i monotonne. Ale znalazłam sposób :) tańczę. Żadne tam aerobiki jakieś, tylko zwyczajnie na luzie sobie tańczę, a to przecież przyjemność, a nie "wstrętne" ćwiczenia. Godzina tańca to ok 500 kalorii spalonych.

Pozdrawiam :)

czwartek, 27 sty 2011, 01:01

Mi się ostatnio udało zmotywować do wejścia od czasu do czasu i zejścia po schodach w moim bloku... A że mieszkam na 10tym piętrze, więc to całkiem-całkiem ;) Tyle, że ludzie czasem się na mnie dziwnie patrzą, za to widzę, że nie tylko ja mam takie pomysły ;)

Udało mi się tez dosyć znacznie ograniczyć słodycze, tyle że tutaj w dużym stopniu dotyczyło to mojego zajadania czekoladą własnego marnego poczucia własnej wartości... Za to jak fajnie było to odkryć i móc coś zmienić! :)

Za to na basen ciągle dojść nie mogę- bo ciągle odkładam na jutro ;)

Misza, świetny pomysł z tańcem :)

Wstaje nowy dzień,
I właśnie o to chodzi,
O to chodzi, wiem."

czwartek, 27 sty 2011, 11:20

Od połowy grudnia prowadzę tak intensywne życie towarzyskie, że zapomniałam o diecie i gimnastyce, ale wracam od...teraz :)
Idę się zmierzyć, zważyć...odezwę się za tydzień. Planuję 1kg mniej :D

czwartek, 27 sty 2011, 16:59

Ja również z lekkim zakłopotaniem westchnę niewyraźnie, że moja łakociowa wojna skończyła się zanim na serio się do niej zabrałam:) Marsiki i Pawełki mają moc, której nie doceniałam:)
Ćwiczę jednak systematycznie i sprawia mi to dużą przyjemność:) Uczę się stać na głowie:) Pozdrawiam:)

czwartek, 27 sty 2011, 18:31
Mnie do słodyczy w ogóle nie ciągnie ale za to zapominam o jedzeniu w dzień kompletnie i nadrabiam wieczorem- nie jest tego dużo ale robi swoje.Dzisiaj np pierwszy posiłek zjadłam po 16 a teraz głodna sie robię.......
No i te ćwiczenia rano nie ma czasu bo sklep, po południu dzieciaki wracają i ktoś zawsze wpadnie znajomy a wieczorem nic juz mi sie nie chce:D
ładne wymówki nie?:D:D

czwartek, 27 sty 2011, 20:33

a może by tak odchudzanie odwlec do wiosny??? Mnie jest cieplej z tymi tłuszczykami :D . A jak patrzę na wróbelki - "bombelki" i na gołąbki bombki o tej porze roku, to myslę, że i ze mną teraz wszystko OK, znaczy: zgodnie z naturą. Poza tym ... kupiłam w ciuchlandzie parę nowych ciuchów, odpowiednich dla mojej obecnej tuszy :D .
A poza tym chciałam się z Wami podzielić moim odkryciem: gdy sie stanie przed lustrem z rękami do góry to - WSZYSTKIE OPONKI ZNIKAJĄ! :D

czwartek, 27 sty 2011, 23:38
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona