Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest poniedziałek, 19 lis 2018, 17:23

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Hydepark w Hydeparku 
Autor Wiadomość

Post Re: Hydepark w Hydeparku
http://www.youtube.com/watch?v=7oRFNbhbJoE

środa, 11 kwi 2012, 09:41

poprzedni post: współczesna medycyna

środa, 11 kwi 2012, 09:42

Nie mogę nie zareagować. Tylko osoba nie mająca kompletnego pojęcia o chemii powie "substancja chemiczna", dbając o ton wypowiedzi taki, by pojęcie brzmiało jak "trucizna".

Wszystko wkoło nas to substancje chemiczne mniej lub bardziej złożone. Pojęcie "chemiczne" powinno oznaczać jedynie podejście do rozważań na temat materii. A mianowicie, gdy interesuje nas reaktywność zawsze będziemy mówić o właściwościach chemicznych.

Jednym z największych odkryć nauki była synteza mocznika - pierwszej w historii otrzymanej z nieorganicznych substratów substancji organicznej. Kiedyś myślano, że materia dzieli się na organiczną, którą może wytworzyć jedynie żywy organizm. Dziś potrafimy syntezować w laboratorium to, co produkują organizmy żywe. Cząsteczki, które izoluje się z roślin i te otrzymywane w laboratorium są identyczne.

Problem z syntezą chemiczną w kontekście jedzenia i leków zaczyna się wtedy, gdy do jogurtu dodawany jest składnik o zapachu truskawki, a nie ma żadnego związku z cząsteczką odpowiadającą za zapach truskawek, poza tym, że pachnie podobnie.

Piszę to, bo szlag mnie trafia, gdy w języku potocznym mówi się "chemia", mając na myśli substancje trujące. Te zdrowe i o naturalnym pochodzeniu to też chemia.

Nie jest złem, że w leku jest 5 składników uzyskanych na drodze syntezy i jeden wyizolowany z roślin. Złe jest to, że ludzie dają się nabierać na hasło: lek naturalny, myśląc, że to załatwi sprawę. Natura pełna jest naturalnych trucizn oraz substancji, które nie mają leczniczej mocy.

Ludzie wierzą w naukę, to współczesna religia. Jeśli jest jakiś problem to w tym, że ludzie są tępi i naiwni, a nie w tym, że w laboratorium produkuje się leki. Problem jest w polityce koncernów i w ludzkiej chciwości, a nie w tym, że ktoś syntezuje w pracowni pochodną witaminy D, która niszczy komórki rakowe.

Nie podoba mi się słownictwo w przestawionym filmie, bo robi ludziom wodę z mózgu, choć ma niby oświecać.
________

A jest jeszcze kwestia głodu, która jest zupełnie osobnym problemem. Niestety smutna prawda jest taka, że naukowcy kombinują z przeróżnymi dodatkami czy modyfikują żywność z myślą o zapobieganiu głodowi, a nie z chęci zysków. Gdyby nie synteza amoniaku sto lat temu, głodowalibyśmy dzisiaj. Politycy na świcie też stają przed pewnego rodzaju tragicznym wyborem, dać ludziom umrzeć z głodu, czy z powodu chorób, ale wizją głodu nie straszy się zachodniego świata. Gdybyśmy nagle zrezygnowali ze wszystkich nawozów, substancji konserwujących itp. byłoby z nami kiepsko. Powierzchnia ziemi jest za małą do wykarmienia 7 miliardów ludzi.

środa, 11 kwi 2012, 18:59

No i taki hydepark ode mnie w sprawie nowości świata itp.: Otóż mnie coraz bardziej odrzuca od nowoczesności. Nie lubię "nowego" żarcia(modyfikacje genetyczne, nienaturalne kolory jak np. napoje energetyczne, lub izotoniczne), nowych samochodów naszpikowanych elektroniką, nowych iPodów, hd funpacków, itp. Nie ze wszystkiego jednak chcę rezygnować(fajny byłby tablet do czytania ebooków - lecz z powodów gabarytowych w sensie ilości książek w jednym urządzeniu, bo książkę papierową dużo bardziej wolę). Ostatnio jednak zrezygnowałem z zegarka elektronicznego na rzecz zegarka mechanicznego i kupiłem sobię nakręcaną rosyjską/radziecką Slavę z lat '70-'80 w perfekcyjnym stanie :)

czwartek, 12 kwi 2012, 20:58

Pytanie do ludzików z Poznania: słyszeliście o jakimś miejscu, firmie, osobie prywatnej, sprowadzającej/sprzedającej rowery holenderskie?

piątek, 13 lip 2012, 23:00

Było już?
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... &startsz=x

piątek, 10 sie 2012, 15:18

nie było.
przeczytałam i jestem zawiedziona. nie podoba mi się. :[

piątek, 10 sie 2012, 16:51

A mnie się podoba, choć temat jest chyba mocno uproszczony. Ale wyobrażam sobie, że do gazety musi być okrojone i "kontrastowe". Myślę, że może być wielkim odkryciem dla dziewczyny, która męczy się z pochwicę i nie wie co jej jest.

piątek, 10 sie 2012, 20:07

Za to komentarze pod artykułem... cóż.

Wstaje nowy dzień,
I właśnie o to chodzi,
O to chodzi, wiem."

niedziela, 12 sie 2012, 10:48

Komentarze komentarzami, mam wrażenie że przy każdym artykule w necie o czym by nie był zawsze trafi się wypowiedź jakiegoś kretyna i nie ma sensu psuć sobie dobrego samopoczucia przejmując się tym. Greg dzielnie walczy, żeby takie wpisy nie były jedynym głosem :).
Zastanawia mnie tylko, czemu o Andrzeju jest w taki dziwny sposób w tym artykule. Nie "prowadzący terapię" a "organizujący zjazdy". Skoro tak jest to pewnie sam tak chciał, ale brzmi mi to dziwnie i nie rozumiem po co tak.
Za to ja dopiero z artykułu dowiedziałam się, że "często w związkach pojawiają się konflikty już po pokonaniu pochwicy". Znowu myślałam, że to tylko ja jedna tak mam, a tu proszę, w jakiś sposób norma.

niedziela, 12 sie 2012, 16:19
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona