Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest piątek, 6 gru 2019, 07:24

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Hydepark w Hydeparku 
Autor Wiadomość

Post Re: Hydepark w Hydeparku
Myśl na dziś:
Luzie zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za straconym dzieciństwem. Tracą zdrowie, by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości, ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają jakby nigdy nie żyli.
Paulo Coelho.

czwartek, 13 paź 2011, 12:28

Zdecydowaliśmy się na remont mieszkania. Uznaliśmy, że po 25 latach oszczędzania na książeczce to jest ten najwłaściwszy moment na jej likwidacje, "czarna godzina" kiedy to dodatkowa suma pieniędzy przyda się najbardziej... ale jak się okazuje wydobycie od Banku własnych, odejmowanych od ust, pieniędzy nie jest takie proste, a wręcz niemożliwe bez zakombinowania ... albo poczekania kolejnych 4 lata...bo takie są przepisy... nie znoszę, nie potrafię kombinować, milion wizyt w urzędzie , szukania fachowców z uprawnieniami, którzy są potrzebni tylko by podpisać świstek papieru... i to wszystko, by część oszczędności pochłonęły koszty związane z biurokracją... nawet nie wiem jak nazwać uczucie, które mnie przepełniło w trakcie rozmowy w banku...pani specjalistka w eleganckiej garsonce podsuwała pomysły, bynajmniej etyczne.... nie wiem czy się śmiać, płakać, być wdzięczną, rozgoryczoną, smutną, zawiedzioną czy ironiczną...

a to dopiero początek... :crazy:

Kiedy mieszkaliśmy poza granicami Polski, wszystko wydawało się prostsze. Wiadomo było z kim, do kogo, urzędnicy ufający ludziom a ludzie prostolinijnie podchodzą do przepisów i reguł. Co nam Polakom dają mnożone, dzielone w nieskończoność przepisy i prawa, czyżby potrzeba państwa do wyznaczania ostrych granic, wiązała się z naszym indywidualnym brakiem zaufania do innych i siebie samych...

środa, 21 mar 2012, 10:04

Sunflower :) napisał(a):
wydobycie od Banku własnych, odejmowanych od ust, pieniędzy nie jest takie proste, a wręcz niemożliwe bez zakombinowania ... albo poczekania kolejnych 4 lata...bo takie są przepisy... nie znoszę, nie potrafię kombinować, milion wizyt w urzędzie , szukania fachowców z uprawnieniami, którzy są potrzebni tylko by podpisać świstek papieru... i to wszystko, by część oszczędności pochłonęły koszty związane z biurokracją... nawet nie wiem jak nazwać uczucie, które mnie przepełniło w trakcie rozmowy w banku...pani specjalistka w eleganckiej garsonce podsuwała pomysły, bynajmniej etyczne....

Welcome to Poland :laugh:

środa, 21 mar 2012, 12:49

tia to nie jest kraj dla... mięczaków ;)

środa, 21 mar 2012, 13:34

O tak ... czujność, czujność i jeszcze raz czujność ;).
Pamiętam jeszcze nasze przygody z przejściem (oczywiście płatnym) na szeroko reklamowane konto za 0 zł w jednym ze znanych banków ;). Kiedy po miesiącu zauważyłam ubytek za prowadzenie konta wysłałam reklamację. Okazało się, że warunek określony jako "stały wpływ" na konto nie został spełniony. W poczuciu absurdu mąż udał się do placówki, a tam otrzymał informację, że przelewy powinny mieć konkretne tytuły.
Szok, przeglądanie, szukanie, czytanie umowy, regulaminu i wszystkich innych papierków. Oczywiście nigdzie nie znalazłam informacji o konieczności słów kluczowych ani o tym jakie one w ogóle powinny być. Głupota i bezprawie, ale prościej było mi poprosić szefa, by przestał używać skrótu "wyn." i pisał całym wyrazem: wynagrodzenie, niż rozpocząć batalię z molochem. Cel został osiągnięty, uraz do banku pozostał, ale niestety na razie nie znaleźliśmy korzystniejszej oferty.
Spójrzcie jednak na to z innej strony, takie przystosowywanie do bardziej skomplikowanych warunków, wyrobi w nas zmysły niczym po specjalnych szkoleniach na agentów wywiadu. No i jakie to może mieć genialne skutki ewolucyjne? Wyrosną jednostki czujne, spostrzegawcze, umiejące się odnaleźć w zaskakujących sytuacjach administracyjnych ... hmmm ... ale to dopiero za kilkaset lat ;)

środa, 21 mar 2012, 14:24

A mnie z kolei od lat nękają telefonicznie z banku z propozycją kredytu, pożyczki, lokaty itp. I za każdym razem przerywam monolog telefonicznego akwizytora prosząc o nienagabywanie mnie nigdy więcej. I za tydzień, miesiąc znów telefon z banku. Nieodbieranie rozmów też nie było wyjściem, bo nękali mnie o każdej porze dnia i nocy praktycznie. Najpóźniej jak pamiętam dzwonili niewiele przed 22.00, najwcześniej ok. 7.30. Ale w końcu znalazłem na NICH sposób. Zainstalowałem w telefonie programik pt.: Black List, do którego wpisuję numery niepożądane i telefon automatycznie odrzuca połączenia od tych właśnie numerów. Teraz mam ciszę i spokój :) Co jakiś czas sprawdzam sobie tylko historię odrzuconych połączeń i utwierdzam się w tym, że dobrze że istnieją na świecie takie pomocne programy.

czwartek, 22 mar 2012, 00:26

Dobrze wiedzieć, że jest taka możliwość. A coś na blokowanie SMSów w stylu: "wygrałeś samochód ... ", "twój numer został wybrany ..." itd. też istnieje?

czwartek, 22 mar 2012, 13:37

a propos polskiej zaradności ;)

http://demotywatory.pl/3741435/Polska

czwartek, 22 mar 2012, 15:27

Nereida napisał(a):
Dobrze wiedzieć, że jest taka możliwość. A coś na blokowanie SMSów w stylu: "wygrałeś samochód ... ", "twój numer został wybrany ..." itd. też istnieje?

Hmmm..... ten "mój" chyba tego nie obsługuje, ale przy poszukiwaniach natknąłem się na taki, który miał tę opcję - nazwy nie pamiętam.

czwartek, 22 mar 2012, 23:12

Post witajcie w państwie nadzoru:)
http://www.youtube.com/watch?v=QLV-hErv ... r_embedded

sobota, 31 mar 2012, 21:27
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona