Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest środa, 1 kwi 2020, 07:22

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 502 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Następna strona
CO DOBREGO DZISIAJ U CIEBIE? 
Autor Wiadomość

Post Re: CO DOBREGO DZISIAJ U CIEBIE?
Co dobrego u mnie?

Znaki, znaki, znaki. Nie ma przypadków, są tylko znaki (Pelagio, co za synchronizacja!).

Czuję od kilku lat, a od kilku dni coraz intensywniej, jaką drogą chcę pójść w sowim życiu zawodowym. Dotychczas rozważałam dziesiątki możliwości. Jedne dają stabilność, inne forsę, jeszcze inne możliwość pracy z ludźmi, których poznałam i bardzo polubiłam w ostatnich latach. Są i takie, które pozwoliłyby mi doszlifować języki obce albo nauczyć się nowego. Teoretycznie kwalifikacje są, ale czegoś zawsze brak. Tym czymś jest taka iskierka radości zapalająca się na myśl o danej pracy.

Ja taką iskierkę kilka razy poczułam, gdy odkryłam u siebie pewien talent. To, co udało mi się odkryć było jednak dalekie od tego, czego przez baaardzo długi czas się uczyłam i na czym się znam. Wreszcie kilka miesięcy temu wymyśliłam rozwiązanie dla siebie, wykorzystujące moje wykształcenie, predyspozycje, talent i pasję, a jednocześnie w pełni uzasadniające moje wieloletnie poświęcenie w celu zdobycia dyplomu. Bo właśnie ten papierek jest jednym z wytrychów do drzwi, które zamierzam otworzyć.

Wiem, że piszę dość enigmatycznie, ale nie chcę wdawać się w szczegóły na forum, z resztą to nie jest istotne. Istotne jest to, że zaczynają mi pasować elementy układanki, jaką jest moja sfera zawodowa. Do tej pory czułam się, jakbym była jakaś trefna. Mając 30 lat na karku, nie wiedziałam, co chcę w życiu robić. Teraz mi się to wszystko w głowie układa. A to jest bardzo dobre :D

wtorek, 30 lis 2010, 00:18

Pozostaje tylko życzyć powodzenia :)

Tak trzymaj Vero :)

Wstaje nowy dzień,
I właśnie o to chodzi,
O to chodzi, wiem."

wtorek, 30 lis 2010, 00:57

Nie ma przypadków.
Dzięki - coś mi wszystkie powiedziałyście ważnego.
:lazy:

wtorek, 30 lis 2010, 01:13
Vero i super- trzymam kciuki za dalszy rozwój:)))))

wtorek, 30 lis 2010, 01:29

Dobra praca nadaje sens życiu człowieka,
Jest motorem postępu, źródłem dobrobytu.
Jest wiele miejsc na ziemi co na ludzi czeka
By pracą swą zmienili je w oazę rozkwitu.

Kiedy pracę się kocha, ceni i szanuje
Gdy jest pasją pochłaniającą dni i noce
Wysiłku i zmęczenia przy niej się nie czuje
I taka praca przynosi najlepsze owoce.[...]

Wszystkim życzę takiej właśnie dobrej pracy.

A u mnie dzisiaj sporo dobrego. Trochę śmiechu z tego, jak ludzie mówiąc niby tym samym językiem nie są w stanie się normalnie dogadać, z tego, jakie nieporozumienia z tego wychodzą. Na szczęście Jeszcze się wszystko da odkręcić, jeszcze się przecież nic nie stało[...]. Coś mnie na cytaty piosenek dzisiaj wzięło. To chyba przez ten śnieg. Nie da się ukryć, przy takiej pogodzie człowiek czuje, że jeszcze żyje :D

wtorek, 30 lis 2010, 16:18

Vero ...i moja rozbudzona ciekawość ;) nic nowego :) ja już wiem, że Ci się uda - skoro znalazłaś odpowiednie drzwi pozostaje...no właśnie ;) kreatywności w ich otwieraniu zapewne wystarczające pokłady w Tobie ;)

trzymam kciuki :)

jakoś rozwojowo nam się zrobiło na forum :) :good:

wtorek, 30 lis 2010, 16:23

Vero, cały czas za Ciebie :good:
Byłam dziś na rozmowie z moją dyrektorką. Chciałam wiedzieć, jakie mam szanse na zatrudnienie przez najbliższe 2 lata. Z czegoś przecież te swoje nowe studia muszę opłacić :sciana:
Jest super :D Dostałam pełne poparcie :D

wtorek, 30 lis 2010, 16:24

Sunflower :) napisał(a):
jakoś rozwojowo nam się zrobiło na forum :) :good:

Może przejęłyśmy się teorią CUDu wg Andrzeja? :lol:

wtorek, 30 lis 2010, 16:25

CUD nad Wisłą ... he, he, he

wtorek, 30 lis 2010, 16:26

Hehe, ja Wam nie mówiłam, jakie konkretnie znaki napotykam na swej drodze, ale one są mniej więcej tak ewidentne, jak te, które dostawał Bruce wszechmogący :)

Jednym z takich znaków, jaki od lat mnie "prześladuje" jest to, że ilekroć zabieram się za pomiary w naszym laboratorium, to aparatura się psuje. To jest o tyle ciekawe, że mój szef mówi, że to się nigdy wcześniej nie zdarzało. A ja tak w głębi serca nie lubię tego typu roboty i raczej przez kilka lat z wielkim wysiłkiem emocjonalnym i fizycznym brałam się za nią. No i gdy zdarzają mi się różne rozmowy o potencjalnej przyszłej pracy i ktoś mi proponuje pracę u siebie w labie, to po prostu czuję, jak "każda komórka mojego ciała krzyczy rozpaczliwe NIE", pomimo tego, że na przykład uwielbiam Włochy i chciałabym wyjechać do Mediolanu. Niestety, nie do takiej pracy, bo nie będę w niej wydajna i nie będę zadowolona, i jeszcze może Włochy znienawidzę.

Czytajcie znaki :D

A co do CUD-u, to i owszem. Wiem dobrze, że zawsze udaje mi się dokonać tego, czego naprawdę chcę, a nie tylko chciałabym chcieć!

A jeśli nie udaje nam się osiągnąć czegoś, czego nie chcemy, tylko nam się wydaje, że chcielibyśmy, to dziękujmy losowi, że nas przed tym wystrzega :D

Oj wielu takich rzeczy nie udało mi się zrealizować :), wliczając wydarzenia z kilku ostatnich tygodni. A to znaczy, że dużo dobrego u mnie :rotfl:

wtorek, 30 lis 2010, 16:37
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 502 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Następna strona