Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest poniedziałek, 19 lis 2018, 18:30

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 502 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna strona
CO DOBREGO DZISIAJ U CIEBIE? 
Autor Wiadomość
Post CO DOBREGO DZISIAJ U CIEBIE?
Natchnęła mnie nasza rozmowa na chacie i myślę sobie, że taki temat jest całkiem fajnym tematem do opisywania tych fajnych rzeczy pt " co dzisiaj dobrego u mnie?", tego czym chcecie się podzielić oraz zachęcam do pisania nt jak zmienić narzekanie w docenianie tego wszystkiego co czasem ucieka a jest super....jak można uczyć innych dostrzegać pozytywy.... itd itp:)

Buziaki -Ola

piątek, 26 lis 2010, 23:13
Post Re: CO DOBREGO DZISIAJ U CIEBIE?
Zaczynam więc:) Wróciłam właśnie z pracy ...... O karmniku już opowiadałam:) Jutro go z dzieciakami zainstalujemy w najlepszym miejscu do obserwowania sikorek:)
Dzisiaj w Mrozach gościł piękny pomarańczowy księżyc.... niesamowite wrażenie podczas oglądania:)
Ruch na sklepie mizerniutki ale za to więcej czasu dla klientów nas odwiedzających- dzisiaj jakoś większość z nich skora do rozmów i żartów:)
Dużo ciepłych słów, takie od serca życzenia miłego wieczoru, pracy, dobrego dnia:)
Wzrusza mnie jedno starsze małżeństwo( ok 75- 80 lat mają), które u nas robi zakupy...... zawsze tacy zakochani w sobie , tak bardzo dbający o siebie wzajemnie :))))) Uwielbiam z nimi rozmawiać, mają w sobie tyle radości i nowych planów na kolejny dzień:) Samą swoją obecnością sprawiają , że uśmiechasz się do siebie:))))

piątek, 26 lis 2010, 23:31

Właśnie dzisiaj jestem w tego typu nastroju :) Więc na początek mam taką myśl:

Proponuję spojrzenie na pytanie "co dobrego dzisiaj?" pod kątem tego, do kogo to pytanie kierujemy. Ja dziś podobne pytanie zadałam mojemu dziadkowi - 87 lat, samotny, babcia nie żyje od kilku miesięcy. Gdy widzę uśmiech na Jego twarzy, gdy Go odwiedzam lub słyszę zadowolony głos w słuchawce, gdy dzwonię, to wreszcie dociera do mnie, że choć życie jest krótkie, a starość schorowana i słaba, to jednak w każdym wieku można się cieszyć, choćby z krótkich odwiedzin wnuczki. Dla odmiany kuzyn nie odwiedza dziadków od lat. Przyjechał na pogrzeb babci, chodzi na cmentarz, ale dziadka wciąż nie odwiedza...

A tu wiele nie trzeba. Zadzwonić, odwiedzić w weekend, a nawet będąc tylko przejazdem, wpaść i powiedzieć "dzień dobry, co dobrego słychać", to nic nie kosztuje.

Płomień znicza to tylko pusty symbol na pokaz, jeśli zabrakło wspólnie wypitej herbaty za życia.

Więc jestem za jak najczęstszym zadawaniem tego pytania osobom, przede wszystkim tym, które tęsknią za tym, by się do nich odezwać.

Żeby nie robić off-topa mały dopisek tutaj.

Smutno mi, gdy słyszę lub czytam o osobach, które zmarły, zachorowały lub przydarzyło im się coś innego niedobrego, a sąsiedzi po 2 tygodniach wzywają policję, zaniepokojeni, że nie widują staruszki/a. A wystarczyłoby mieć taki mały codzienny rytuał, zapukać do sąsiadki i zapytać, co u niej dobrego. Ja wiem, że nie z każdym sąsiadem musimy się bardzo przyjaźnić, ale coraz częściej się słyszy o osobach, których nie odwiedza rodzina albo jej nie mają.

Ostatnio edytowano sobota, 27 lis 2010, 12:05 przez Vero, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 26 lis 2010, 23:33

Magdo, co DOBREGO u Ciebie? Pytam o to DOBRE!
Pela

sobota, 27 lis 2010, 00:28

A ja jeszcze dorzucę coś do wypowiedzi Vero :D
W wakacje odwiedziłam swoją ostatnią żyjącą już ciotkę i wujka. Mają po 78 lat. Nie mają dzieci. Żyją samotnie. Oboje ledwo się poruszają o kulach. Łykają tony tabletek uśmierzających ból, ale są pogodni, pozytywnie nastawieni do ludzi i cieszą się każdym dniem życia. Przez cały dzień dzwoni u nich telefon. Mają mnóstwo znajomych i przyjaciół, którzy o nich nie zapominają. Stare pokolenie się wykrusza, ale pozostają młodsi i tym z tą babcią i tym dziadkiem w towarzystwie całkiem fajnie.
No i jak odnoszą się do siebie! Ciocia gada bez przerwy, a wujek słucha, potakuje, uśmiecha się. Czasami się kłócą, ale zaraz się godzą. Dla wszystkich dokoła mają tylko słowa przyjazne, wesołe. Dokarmiają bezdomne koty, gdy tylko jakiś postanowi ich odwiedzić...
Tacy są! Nie czytali książek psychologicznych, nie kończyli wyższych uczelni :D Przeżyli wojnę, wielki głód i każde swój rozwód z pierwszym małżonkiem/żoną.
Znają smak goryczy, wybrali szczęście.

sobota, 27 lis 2010, 09:20
Piękne:))))

Dzisiaj u nas spadł śnieg........sypał sobie niezauważalnie cały dzień... śnieżek o wymiarach kaszki drobniutkiej..... nie było go widać ale był z nami cały dzień.... a wieczorem... gdy gwar ucichł, ludzie pozaszywali się w domach lub świętowali ostatki..... śnieg coraz śmielej kładł się na ulicach i chodnikach, okrywał drzewa , dachy domów... jakby wiedział, że to jego czas:)))) Płatki śniegu zrobiły się nieco większe.... otulił każdą kanciastość, zakrył brud i szarość, rozsiewając biel z milionami migocących iskierek:) nawet odwiedził nowy pomnik papieża w Mrozach, usypał mu na głowie spiczastą czapeczkę i spokojnie padał sobie dalej:)))
Niebo nabrało tego specyficznego koloru.... żółto fioletowego z lekką domieszką brązu:)
Zamknęłam sklep godzinę wcześniej i rozkoszowałam się wszechobecną ciszą.... obserwując miliardy kruchych diamencików spadających z nieba:) Nie wiem jak dla was, ale dla mnie ten pierwszy większy śnieg ma w sobie coś przyciągającego i pięknego:)Jest taki cichy i dostojny:) Pięęękny:)))

sobota, 27 lis 2010, 23:05

Aż się rozmarzyłam...

sobota, 27 lis 2010, 23:35
Vero, a co u ciebie dobrego w dzisiejszym dniu? Buziak:)

niedziela, 28 lis 2010, 00:39

a u mnie dzisiaj dzień zpierniczony ... czyli z cyklu babskich wieczorów kuchennych. Wspólne pieczenie ...w fajnym towarzystwie... z kubkiem grzanego wina w dłoni...z aromatem przypraw korzennych w powietrzu...z muzyczką w tle...wspólne "czarowanie" ciasta, dekorowanie, degustowanie...sezon piernikowy uważam za otwarty :inlove:

Sielsko - anielsko :heart:

niedziela, 28 lis 2010, 02:16

Ale cudny wątek!!!
Zaczęłam dzień od poleżenia dłużej w łóżku i to nie sama :D
Potem zrobiliśmy z mężem dla sieboie śniadanie. W niedzielę nie może zabraknąć jajecznicy na boczku. Nikt tak dobrej nie robi jak mój mąż :D
A teraz siedzimy każdy przy swoim komputerze i czytamy maile od przyjaciół, zaglądamy na ulubione strony internetowe :D Pachnie świeżą kawą :D
Przed chwila podjęłam decyzję, że jutro dowiem się konkretów o studium psychologicznym, które mnie zainteresowało :D W internecie widnieje informacja, że nabór jeszcze trwa.
Za oknem pada drobny śnieg. Na świerku przysiadła ruda wiewiórka...
Życie jest piękne :dance2:

niedziela, 28 lis 2010, 10:03
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 502 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna strona