Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest piątek, 30 paź 2020, 06:34

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
Cudowny (?) związek po latach 
Autor Wiadomość
Post Re: Cudowny (?) związek po latach
przeczytałam właśnie twój post Pelu.... na słowo" oczekiwania" zaświeciła mi żaróweczka na czerwono........
IMO ( wg mnie) oczekiwania wynikają z tego jaki ja postrzegam świat.... świat osoby obok mnie jest inny,,, inaczej zbudowany inne doświadczenia, inne postrzeganie inne odczucia....
W momencie gdy ja mam oczekiwania że druga osoba zachowa się tak jak ja chcę, rozumiem, postrzegam.... a ona zachowuje się inaczej.... zgodnie ze sobą i swoim światem i postrzeganiem i odczuciami, pojawia się rozczarowanie- no cholera jasna on nie zrobił jak ja oczekiwałam....i mam negatywną emocję- niespełnione oczekiwanie.....Nie widzę tego , że ta druga osoba patrzy kompletnie inaczej.... podciągam ją pod swój świat....... nie widząc że każdy ma swój świat.......
Może lepiej nie mieć oczekiwań.......:)Wg mnie nie" może" dobrze nie mieć oczekiwań.
Tak zupełnie na świeżo ostatnio mój mąż mnie wkurzył bo ja oczekiwałam że w towarzystwie gdzie faceci narzekali na swoje kobiety " a bo mało sexu a bo mi zabrania iść z kolegami itd" on powie a moja mi nie zabrania i mam sexu dużo....co było zgodne z rzeczywistością....
On wybrał rolę jednego z nich..... też narzekał...... przeczył temu co mamy i nie tylko w mojej opinii.
Rozmawialiśmy potem o tym...

W końcówce tego co napisałaś Pelu zamieniam słowo" oczekiwanie" na to ""czego chcę".... w moim świecie ma to sens czego chcę ja , czego chcę w związku, czego chcę od tego człowieka.........zamiast czego oczekuję.....

Na daną chwile uznał wg własnego rozumu, postrzegania itd że ponarzeka sobie bratając się z kolegami....
Moje oczekiwania były inne i czułam się źle jakby mnie skopał i sponiewierał
To było moje odczucie....on miał inny cel inne odczucia:)
Rozmowa dała nam zrozumienie siebie nawzajem:) Tego jak myslimy i czego chcemy.....

Uczę się nie mieć oczekiwań:)

POzdrawiam Ola

wtorek, 8 lut 2011, 00:11

Przeczytałam swoje wypowiedzi sprzed roku...
Ileż od tamtego czasu się zmieniło!
Ile nowych doświadczeń zdobyłam!
Jak bardzo zmieniłam swoje myślenie i zachowanie!
Dziś jestem bardzo szczęśliwą, spełnioną kobietą :D Robię, co lubię i chcę :D Na nowo przeżywamy z mężem dawne, dobre emocje :) Rozmawiamy ze sobą :D Planujemy następne dłuuuugie lata małżeństwa :D

poniedziałek, 11 kwi 2011, 06:40

Łucja2 napisał(a):
Dziś jestem bardzo szczęśliwą, spełnioną kobietą :D Robię, co lubię i chcę :D Na nowo przeżywamy z mężem dawne, dobre emocje :) Rozmawiamy ze sobą :D Planujemy następne dłuuuugie lata małżeństwa :D

Jak cudownie to czytać :)
choć sama do końca się nie poukładałam, to zmieniam się.. A Twoja historia znów dodaje mi sił.
Uściski droga Łucjo. :)

poniedziałek, 11 kwi 2011, 12:28

To Cudownie, Łucjo. Cieszę się. A jak Ci się to udało osiągnąć?
pela

poniedziałek, 11 kwi 2011, 12:31

pelagia napisał(a):
A jak Ci się to udało osiągnąć?
pela

Przez ZROZUMIENIE :D , ale takie rozumem i sercem :D
Poza tym "wywalczyłam" sobie więcej przestrzeni dla samej siebie :D
Wyszłam z roli "mamuśki" od wszystkiego, dbam o siebie pod każdym względem, realizuję swoją pasję, nie oczekuję akceptacji od innych... Naprawdę dałam sobie prawo do bycia SOBĄ I okazało się, że dostrzegliśmy się z mężem od nowa :D
Warto pracować nad sobą. Często okazuje się, że wcale się dobrze nie znamy-sami i partnera. A jedna zmiana pociąga za sobą drugą... Z oporami, ale udaje się wiele zmienić, gdy istnieje mocna więź uczuciowa.
Życie jest piękne!

środa, 13 kwi 2011, 10:57

skąd Ci panowie, autor piosenki, wykonawcy biorą wenę... ;)

Po prawie 4 latach małżeństwa temat mnie nie dotyczy (jeszcze?)... czy świadomość, że problem pojawia się wśród par, nie pozwala zatrzymywać się w staraniach o jego rozwój i dobro... (!?)

http://www.youtube.com/watch?v=3rX_S9eoV7I :D

środa, 11 maja 2011, 11:03
Wiesz... ostatnio rozmawiałam z dziewczynami od siebie ze sklepu i kilkoma koleżankami i przerażające jak wielu kobiet to dotyczy.....i jak wielu mężczyzn cierpi z tego powodu:( Gdzies w 6-7 roku małżeństwa miałam podobnie- zmęczona dziećmi, obowiązkami i wszystkim:)))Potem to sie mocno zmieniło.Ja sie zmieniłam.
Ostatnio jedna z koleżanek mówi- aaaa sex raz na miesiąc to max - mi więcej nie potrzeba.....sex nie jest potrzebny, przereklamowany....
Jakoś trudno mi w to uwierzyć- może dlatego że patrze przez pryzmat swoich myśli.... może ona faktycznie nie potrzebuje więcej..........nie wiem... a może po prostu blokuje się i stąd zero przyjemności z sexu.....a obowiązek małżeński...?
I pomyślałam o jej mężu..... a co z nim ? On też nie potrzebuje?
I zaciekawiły mnie ich relacje- są bardzo chłodne...... ot zrób zakupy, pilnuj dzieci( do niego) poprzesuwaj meble.....A ty opłać rachunki, posprzątaj, upiecz ciasto( do niej) jakby zapomnieli czemu są razem, o tym że można być blisko siebie..... ok nawet bez sexu ale są inne formy bliskości....a wg mnie patrząc na to co się dzieje odnoszę wrażenie, że weszli w jakiś mechanizm i zabili namiętność, excytację, pożądanie, bliskość.......jakby to co ich łączyło to były tylko dzieci.....
A kiedys tak bardzo cieszyli się sobą........

sobota, 14 maja 2011, 17:00

Faktycznie, przy wielu obowiązkach, zabieganiu i wielu zadaniach na wczoraj człowiekowi fizycznie się nie chce... o ile, jak się wydaję, większość kobiet, świetnie sobie radzi bez seksu, o tyle zdecydowana większość Mężczyzn wręcz odwrotnie. Na miejscu kobiety, wydaje się być rozsądnym zaspokoić potrzeby partnera, i to nie koniecznie pełnym stosunkiem.

Może nie zawsze są możliwości, ale uwielbiam, poświęcić jeden długi poranek, TYLKO dla siebie... odłożyć wszelkie sprawy na bok, by pozostała tylko czułość. To dodaje energii, żywotności, lepiej się później współpracuje, więc szybciej (i przyjemniej) wykonuje się (ewentualnie) odłożone prace :)

Trudno mi teraz wymyślić kontrargumenty, po co "nie uprawiać seksu"...

niedziela, 15 maja 2011, 19:47

NIKOLA2006 napisał(a):
Wiesz... ostatnio rozmawiałam z dziewczynami od siebie ze sklepu i kilkoma koleżankami i przerażające jak wielu kobiet to dotyczy.....i jak wielu mężczyzn cierpi z tego powodu:( Gdzies w 6-7 roku małżeństwa miałam podobnie- zmęczona dziećmi, obowiązkami i wszystkim:)))Potem to sie mocno zmieniło.Ja sie zmieniłam.
Ostatnio jedna z koleżanek mówi- aaaa sex raz na miesiąc to max - mi więcej nie potrzeba.....sex nie jest potrzebny, przereklamowany....
Jakoś trudno mi w to uwierzyć- może dlatego że patrze przez pryzmat swoich myśli.... może ona faktycznie nie potrzebuje więcej..........nie wiem... a może po prostu blokuje się i stąd zero przyjemności z sexu.....a obowiązek małżeński...?
I pomyślałam o jej mężu..... a co z nim ? On też nie potrzebuje?
I zaciekawiły mnie ich relacje- są bardzo chłodne...... ot zrób zakupy, pilnuj dzieci( do niego) poprzesuwaj meble.....A ty opłać rachunki, posprzątaj, upiecz ciasto( do niej) jakby zapomnieli czemu są razem, o tym że można być blisko siebie..... ok nawet bez sexu ale są inne formy bliskości....a wg mnie patrząc na to co się dzieje odnoszę wrażenie, że weszli w jakiś mechanizm i zabili namiętność, excytację, pożądanie, bliskość.......jakby to co ich łączyło to były tylko dzieci.....
A kiedys tak bardzo cieszyli się sobą........

Niestety takie są realia. Dzieci, zmęczenie po pracy i obowiązkach dnia codziennego, człowiek zasypia o 20.00 ze szklanką w dłoni, gdzie jeszcze komuś w głowie sex, czy inne tego typu zabawy. Proza życia. Nie mając dzieci, ciężko to pojąć, kiedy na wszystko ma się czas.

niedziela, 15 maja 2011, 20:40

Czy to możliwe, by dzieci tak źle wpływały na kondycję? Z jakiegoś powodu ludzie decydują się mieć drugie, potem trzecie i jakoś nie widać, by byli tym tak strasznie zrozpaczeni. Czy człowiek, który ma dzieci i odczuwa fizyczne zmęczenie z tego powodu jest w stanie zrozumieć apatię, zniechęcenie, frustrację, bezsenność, poczucie braku celu, odczuwanie, że nie jest się potrzebnym itp., jakie to stany dotykają osoby bezdzietne, niemogące mieć dzieci, a bardzo pragnące? Czy znacie choć jedną parę, która przez bezpłodność traktuje seks jako czystą kopulację w celu upragnionego zapłodnienia? Brak seksu z powodu zmęczenia, zaniedbania się kobiety, to się zdarza bardzo często. Ale gdy seks służy tylko kolejnym beznadziejnym próbom prokreacji bywa jeszcze gorzej. Na szczęście po to mamy narzędzia, by czynić siebie samych szczęśliwymi, żeby z nich korzystać. I one są tak samo skuteczne, gdy się jest jeszcze bezdzietnym, dzietnym, jak i od nowa wolnym od dzieciaków, bo są samodzielne.

niedziela, 15 maja 2011, 21:27
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 163 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona