Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest niedziela, 8 gru 2019, 09:22

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Wyrozumialy facet-definicja 
Autor Wiadomość

Post Wyrozumialy facet-definicja
Jak w temacie powyzej.Co wedlug Was,dziewczyny,kobiety znaczy wedlug Was facet wyrozumialy.Chodzi mi oczywiscie o relacje damsko-meskie?Pochwica to tylko zalazek problemow ale z checia bym wysluchal co my,panowie mozemy zrobic zebysmy byli bardziej wyrozumiali?

piątek, 9 mar 2012, 00:58

Post Re: Wyrozumialy facet-definicja
sama jestem ciekawa ;) więc sprawdziłam w słowniku:

"Wyrozumiały: cechujący się zrozumieniem dla czyichś błędów i chęcią do ich wybaczania."

choć mi się wydaję, że to bardzo indywidualna sprawa i zależy od kontekstu sytuacji.

Chyba nie ułatwiam sprawy, ale któż, nie jak Kobieta, lubi komplikować ;)

Jakkolwiek trudno generalizować i konkretnie odpowiedzieć (tak jak większość facetów lubi lub by chciało) domyślam się z pytania, że może Ci jednak chodzić o terapię.

Z mojego doświadczenia ważne było (i jest), by wyrozumiały Partner był cierpliwy i nie naciskał. Oczywistym są wzloty i upadki, fochy, bunty, zmiany nastroju...itp. W tym wszystkim ważna jest STAŁOŚĆ...zwłaszcza emocjonalna.

To daje pewność, że (ja się mogę zaryczeć z byle powodu, potem stracić sens życia, uznać wszelkie cele życiowe, wspólne plany i marzenia za nieaktualne, uznać dotychczasowe życie za stracone itp,) mimo wszystko warto Żyć. Ta świadomość, że jest KTOŚ, kto po prostu JEST, kto nie daje się w to wciągnąć i twardo stoi na ziemi, wierzy w świat i w Ciebie daje nadzieję pozwalającą powracać do normalności, a nawet z czasem odnajdować Szczęście w tym całym bezmiarze "zła tego świata".

Ta stałość ujawnia się nie tylko w słowach, bo wiadomo, że zrozpaczonej, zniechęconej kobiecie, trudno radzić, czasem potrzeba tylko spojrzeć głęboko w oczy i przytulić. Także sprawdza się stare porzekadło, że nie słowa, a czyny (i to wcale nie te bohaterskie, gdy królewicz ratuje wybrankę z wierzy). Takie codzienne trwanie, próby zrozumienia (bo wiadomo, że nam samym czasem trudno siebie zrozumieć ;) plus dawka dobrego humoru, która jest w stanie ujarzmić największe fochy, to była/jest/ufam będzie (przynajmniej dla mnie) droga do Celu.

Poczucie bezpieczeństwa, nadwyrężone przez pochwicę, daje też pewność siebie partnera. On wie czego chce (o ile wie) i potrafi to udowodnić (bez użycia "męskich" argumentów, np. agresji, która często jest oznaką albo bezsilności albo skrywanego strachu ...co kobieta jest w stanie intuicyjnie wyczuć).

Stąd składam hołd wszystkim Partnerom, którzy wytrwali w terapii.....bo to wcale nie jest proste, przyjemne, czasem pojawia się bezsilność, bo nie wiadomo jak pomóc, co domyślam się, z męskiego punktu widzenia wydaje się torturą...

Moim zdaniem to wielki test dla związku, bo jeśli ktoś wytrwa, to znaczy, że jest wiele wart... i zapewniam, że większość z nas będzie do końca swych dni nosić wdzięczność za to BYCIE ... Bo taki Mężczyzna u boku, który nie ucieka przed odpowiedzialnością, problemami, który potrafi zatroszczyć się o wybrankę...i gdy ona traci nadzieję na przejście tego bagna on nie boi się zabrudzić najlepszych butów, tylko bierze ją na ręce i przenosi, dopóki ona nie odzyska wiary... to w dzisiejszych czasach Skarb.

Podsumowując ta wyrozumiałość to akceptujące BYCIE ...pomimo wszystko i wszystkich - nawet, gdy czasem trzeba zrezygnować z siebie...

piątek, 9 mar 2012, 14:27

Bardzo budujaca odpowiedz Sun,co nie zmienia faktu,ze ten wyrozumialy facet ma czasami ochote pierd....c tym wszystkim i po prosu uciec.Tylko co dalej?Wyrzuty sumienia i mordercze mysli co by bylo jakby to pokonal?W koncu chcialbym sie przekonac czy ta gra jest tyle warta.

piątek, 9 mar 2012, 23:00
słuchający:)

niedziela, 1 kwi 2012, 00:18

A da sie troszke jasniej,obszerniej?

niedziela, 1 kwi 2012, 22:10
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ]