Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest czwartek, 5 gru 2019, 21:25

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
po co jest seks? 
Autor Wiadomość

Post Re: po co jest seks?
Dzwoneczek, byłaś na zjeździe i słuchałaś Andrzeja. Może byłaś też na innym jego szkoleniu. Nie pamiętam, czy wtedy o tym mówił, ale zawsze, ucząc, że niczego nie musimy podaje przykłady, jak ludzie żyją nie sikając, nie jedząc lub nie pijąc ;)

Wystarczy, że się nie wybierzemy do kibelsona, aby załatwić potrzebę, to a potrzeba załatwi się sama, tyle że nam będzie wstyd :D

Nie da się tego zestawić na równi z seksem, jako potrzebą fizjologiczną. Bo co jak co, ale popęd da się stłumić za pomocą woli. Sikanie z resztą też da się wyeliminować, np. poprzez zachorowanie na niewydolność nerek.

Ale wracając do meritum, najwyraźniej sformułowane tu zostały dwie teorie tłumaczące po co jest seks.

Fanom tej o rozmnażaniu dedykuję jeden z moich ulubionych skeczy Monty Pythona. Kluczowe słowa padają między 7. minutą i 13. sekundą a 20. sekundą :D http://www.youtube.com/watch?v=uLCUT_Wiolo&feature=fvw

wtorek, 8 lut 2011, 01:12

W Spale o tym nie było.

wtorek, 8 lut 2011, 01:38

Odpowiadam na pytania Nikoli.

Czy jestem szczęśliwa z moimi przekonaniami?
Czy jestem szczęśliwa z tym, co mówię?

Z tymi prezentowanymi w tym wątku - jak najbardziej. Nie dość, że mi wychodzi, że są zdrowe, a zatem dobre dla mnie, to jeszcze świetnie się bawię ;)

Czy zaznałam wszystkiego, czym jest sex?

Nie! I wierz mi, że nie chcę. Mam nadzieję, że Bóg mi tego oszczędzi. "Wszystko" to zdecydowanie za dużo jak na jedno krótkie życie. Mam nadzieję, że przeżyję w swoim życiu tylko to, co mi w nim potrzebne. Potrzebne w szerokim tego słowa znaczeniu: niezbędne, przydatne, nieprzydatne, lecz dające poczucie pełni życia itd.

Kiedyś się zastanawiałam nad tym, czy chciałabym być świętą i wyszło mi, że za żadne skarby nie zamieniłabym się żywotami z najświętszym świętym. Po co byłoby mi wówczas to życie na ziemi...
Zastanawiałam się także, czy chciałabym mieć słuch absolutny i wyszło mi, że za żadne skarby nie, gdyż np. lubię spontaniczny śpiew ludzi, których lubię, nawet jeśli słoń nadepnął im na ucho. Nie chciałabym, by mnie drażnił.
Zastanawiałam się też kiedyś, czy chciałabym władać wszystkimi językami świata i wtedy przypomniała mi się Pieśń nad pieśniami

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący...

wtorek, 8 lut 2011, 02:43

Vero,

nie cytujesz Pieśni nad pieśniami lecz: Pierwszy E-Mail do Koryntian
Czyz nie? :D

Przyjaźń nie potępia w chwilach trudnych, nie odpowiada zimnym rozumowaniem: gdybyś postąpił w ten czy tamten sposób... Otwiera szeroko ramiona i mówi: nie pragnę wiedzieć, nie oceniam, tutaj jest serce, gdzie możesz spocząć.
— Malwida von Meysenbug

wtorek, 8 lut 2011, 11:25

Piekne. Zapomnialam, ze mam to na plycie i ze kiedys to byla moja jedna z ulubieńszych piesni.
PS Nie, nie znaczy, ze mam to TYLKO na plycie :D

wtorek, 8 lut 2011, 11:47

Pierwszy e-mail do Koryntian, dokładnie Hymn o miłości zwyczajowo zwany Pieśnią nad pieśniami Nowego Testamentu NT Kor 13,1. Powinnam napisać pełnymi słowy, żeby się nie myliło z Salomonem ST Pnp. Dzięki za czujność Haidi.

wtorek, 8 lut 2011, 13:42

Jestem pewna, że gdyby nie naciski innych, wielu ludzi nie uprawiałoby seksu. Tak po prostu. I wielu nie uprawia i żyje...szczęśliwie :) No bo po co jest seks?

wtorek, 8 lut 2011, 14:06

Po co jest seks?

Tak naprawdę ilu ludzi, tyle definicji moim zdaniem. Dla jednego seks to okazanie uczuć, dla innego tylko przyjemność (czy, jak mawiał mój znajomy, sport), dla kogoś innego tylko obowiązek małżeński i droga do posiadania dzieci? :D

Wstaje nowy dzień,
I właśnie o to chodzi,
O to chodzi, wiem."

wtorek, 8 lut 2011, 14:28
Vero napisał(a):
Proponuję niewielką zmianę w pytaniach:

Czy jestem szczęśliwa z moimi przekonaniami?
Czy jestem szczęśliwa z tym, co mówię?
Czy zaznałam wszystkiego, czym jest sex?

A ostatnie zdanie bym wykreśliła, coby nie brzmiało jak atak na grupę żartujących sobie osób ;)

Dzięki Vero. Zastanawiałam się nad napisaniem w liczbie pojedynczej a w końcu wybrałam mnogą:)

To ostatnie nie było atakiem :) Buziak Ola

wtorek, 8 lut 2011, 15:06

Wiem, że nie ;) Czytając jednak ostatnio różne pozycje zauważyłam, że pytania zadawane w ten sposób bardziej skłaniają do refleksji niż zadawane w drugiej osobie. Pewnie nlp-owcy mogliby się na ten temat wypowiedzieć, dlaczego tak jest. Dodatkowo inny wydźwięk ma pytanie zadawane w drugiej osobie liczby mnogiej. Wydaje mi się, że to może być tak, jak z wołaniem o pomoc. Robiono kiedyś badania sprawdzające reakcje gapiów na wołanie o pomoc osoby bitej, poszkodowanej w jakiś sposób. Okazało się, że ludzie wołani bezosobowo nie reagują. Natomiast, gdyby krzyknąć "Proszę panią, panią w czerwonej kurtce, niech pani zadzwoni pod numer alarmowy", to kobieta by zadzwoniła. Ta sama kobieta mogłaby uznać, że ktoś inny to zrobi i odejść w swoją stronę.

Ale zdaje się mamy klasyczny off-top. Przepraszam, wracam do po-co-jest-seks-u.

Ostatnio edytowano wtorek, 8 lut 2011, 15:14 przez Vero, łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 8 lut 2011, 15:12
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona