Zobacz tematy bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Teraz jest piątek, 6 gru 2019, 17:12

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
o związkach - co czytać? 
Autor Wiadomość

Post Re: o związkach - co czytać?
"Inteligencja erotyczna" Esther Perel

brzmi smakowicie :)

Już kupuje :)

niedziela, 30 sty 2011, 14:58

Byron Katie
Kłamstwa o Miłości.
Jak przestać zabiegać o miłość, aprobatę i uznanie, aby je w końcu znaleźć.
Byron Katie

Andrzej Setman
nie... chcę żyć :D

niedziela, 30 sty 2011, 23:49

Zig Ziglar Zaloty po ślubie

Książka okazuje się być bardzo pomocna, gdy celem czytelnika jest tworzenie TRWAŁEGO związku opartego na miłości, przyjaźni, wzajemnym szacunku i pełnym zaufaniu. Czasami rady Ziglara mogą się wydawać zbyt radykalne, ale po chwili zastanowienia przychodzi refleksja, że właśnie pewnego rodzaju radykalizm i samodyscyplina są gwarantem trwałego i wiernego małżeństwa. Poza tym autor przytacza wiele przykładów bardzo praktycznych zachowań, które w codziennych małych problemach, które nawarstwiając się, mogłyby zaburzyć harmonię związku, okazują się być doskonałymi narzędziami do ich przezwyciężania.

Książka może się nie spodobać osobom bardzo uczulonym na chrześcijaństwo, ale jak się potrafi ustawić filtr na niektóre ze stwierdzeń autora, to jest to lektura całkiem znośna.

Cytat z książki:

Pewna para pokłóciła się po raz pierwszy po pięćdziesięciu latach od ślubu. Mężczyzna włożył żonie pod poduszkę liścik, w którym napisał:

Kochana żono,
odłóżmy te kłótnie, aż skończy się nasz miesiąc miodowy.

Oddany Ci mąż.

sobota, 5 lut 2011, 21:35

Pytanie do Panów. Czy istnieją książki na temat związków, kobiet, relacji, które zrobiły na Was wrażenie ? które pomogły cos zrozumieć, zmienić. Taką, którą polecilibyście koledze ?

wtorek, 1 mar 2011, 19:25

Witajcie

Kiedys wpadla mi do reki ksiazka Paulo Coelho "Weronika postanawia umrzec" - powiem szczerze, ze wywarla na mnie ogromne wrazenie.
Mysle ze nie musze przytaczac tresci bo pewnie wszyscy ja dobrze znaja, natomiast jezeli ktos jej jeszcze nie czytal to polecam.

środa, 2 mar 2011, 00:30

gorąco polecam książkę "Obejmując nasze "JA"" hal stone i Sidra Stone. Dla mnie to niesamowite odkrycie, pozwalajace przyjrzeć się temu, jak funkcjonuje nasza osobowość, jakie mamy podosobowości, jak je wydziedziczamy, powodując tym samym, ze - zepchnięte w nieświadomość - działają z tego podziemia, utrudniając nam życie, wpływając na nasze samopoczucie, relacje z innymi i związki. Mam wrażenie, że to ostatnia książka, typu rozwojowych, którą w życiu potrzebowałam przeczytać. Ogromnie dużo o sobie dowiedziałam się.
pozdrawiam serdecznie
Pelagia

sobota, 19 mar 2011, 11:12

Moje najnowsze odkrycie: "Kochaj siebie, a nieważne z kim się zwiążesz" Eva-Maria Zurhorst :)

Przystępnie napisana, a jednak nie da się jej czytać zbyt zachłannie, po nieźle po drodze zmusza do myślenia :)

Jak skończę, mam nadzieję, że wypowiem się więcej :)

Wstaje nowy dzień,
I właśnie o to chodzi,
O to chodzi, wiem."

sobota, 19 mar 2011, 13:32

żeby kochać siebie - trzeba wiedzieć, KOGO się chce kochać, tzn. czy jakas podosobowość w nas, z którą się najbardziej utożsamimy, czy też - SIEBIE - jako całkokształt, znaczy wszystkie aspekty siebie, którym dajemy równe prawa. Np. I tę grzeczną dziewczynkę i tę niegrzeczną dziewczynkę, i zakonnicę i kurwę, i osobę uduchowioną i prymitywnego zabójcę. Znać siebie i akceptować wszystkie siebie aspekty, niczego nie odrzucać ani niczego nie preferować w sobie - to jest kochać siebie. A w tym pomoże przeze mnie reklamowana wyżej książka "Obejmując nasze ja" :)

sobota, 19 mar 2011, 14:05

pelagia napisał(a):
żeby kochać siebie - trzeba wiedzieć, KOGO się chce kochać, tzn. czy jakas podosobowość w nas, z którą się najbardziej utożsamimy, czy też - SIEBIE - jako całkokształt, znaczy wszystkie aspekty siebie, którym dajemy równe prawa. Np. I tę grzeczną dziewczynkę i tę niegrzeczną dziewczynkę, i zakonnicę i kurwę, i osobę uduchowioną i prymitywnego zabójcę. Znać siebie i akceptować wszystkie siebie aspekty, niczego nie odrzucać ani niczego nie preferować w sobie - to jest kochać siebie. A w tym pomoże przeze mnie reklamowana wyżej książka "Obejmując nasze ja" :)

Jeśli o mnie chodzi to raczej wolałabym kochać SIEBIE czyli całokształt, i jeśli dobrze to odbieram to mniej więcej o tym mówi książka "reklamowana" przeze mnie ;)

Zaciekawiłaś mnie tą książką, o której piszesz i możliwe, że po nią sięgnę bo temat intrygujący i raczej mi nie-obcy, ale fajnie byłoby się dowiedzieć więcej:)

Wstaje nowy dzień,
I właśnie o to chodzi,
O to chodzi, wiem."

sobota, 19 mar 2011, 20:34
Zaintrygowałaś mnie Pelu - kupię i przeczytam:)

sobota, 19 mar 2011, 20:44
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona